Pořad Kluci v akci dal šanci dvěma bezdomovcům, začali vařit v prestižní restauraci

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Z ulice do kuchyně čtyřhvězdičkového hotelu. Takovou příležitost získali dva kuchaři, kteří v minulosti propadli závislostem a ocitli se bez domova. Petr Fialka a Tomáš Svoboda se představili v jednom z dílů televizního pořadu Kluci v akci, kde svým vystupováním zaujali moderátora Ondřeje Slaninu – spolumajitele restaurace v pražské Krči. Líbili se mu natolik, že jim tam nabídl práci.

„Byli super. Líbilo se mně, jak otevřeně mluvili o svých problémech. To byl důvod, proč jsem jim nabídl, jestli u nás nechtějí pracovat,“ řekl Ondřej Slanina. Dva kuchaři, kteří se v důsledku závislostí ocitli na ulici, tak dostali příležitost vařit v restauraci pražského čtyřhvězdičkového hotelu.

Ani jeden z kuchařů, kteří doufají v úspěšný návrat do běžného života, ale podle ředitelky organizace Nový prostor Dagmar Kocmánkové ještě nemá nic jisté. Minulost je může snadno dohnat, hlavně v podobě dluhů. Když ale nic jiného, dávají takové projekty naději. Své o tom ví například kuchařka Tereza, která žila na ulici osm let a nyní pracuje v jídelně na Smíchově, kde vaří právě ženy bez domova. „Taková práce dává pocit, že ještě není nic ztraceno, že všechno, co jsem ve svém životě zkazila, se ještě dá napravit,“ říká Tereza.

Zdroj: Česká televize

Související články

Inspirace

Globus před Vánoci opět nabídne pravidelnou hodinu ticha

Inspirace

Lógr z plzeňských kaváren pomáhá na zdejších kompostech

Inspirace

U zubaře pomáhají terapeutičtí psi dětem s autismem

Inspirace

Češi vymysleli chytrý náramek, upozorní na nastupující depresi

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura