Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pořad Kluci v akci dal šanci dvěma bezdomovcům, začali vařit v prestižní restauraci

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Z ulice do kuchyně čtyřhvězdičkového hotelu. Takovou příležitost získali dva kuchaři, kteří v minulosti propadli závislostem a ocitli se bez domova. Petr Fialka a Tomáš Svoboda se představili v jednom z dílů televizního pořadu Kluci v akci, kde svým vystupováním zaujali moderátora Ondřeje Slaninu – spolumajitele restaurace v pražské Krči. Líbili se mu natolik, že jim tam nabídl práci.

„Byli super. Líbilo se mně, jak otevřeně mluvili o svých problémech. To byl důvod, proč jsem jim nabídl, jestli u nás nechtějí pracovat,“ řekl Ondřej Slanina. Dva kuchaři, kteří se v důsledku závislostí ocitli na ulici, tak dostali příležitost vařit v restauraci pražského čtyřhvězdičkového hotelu.

Ani jeden z kuchařů, kteří doufají v úspěšný návrat do běžného života, ale podle ředitelky organizace Nový prostor Dagmar Kocmánkové ještě nemá nic jisté. Minulost je může snadno dohnat, hlavně v podobě dluhů. Když ale nic jiného, dávají takové projekty naději. Své o tom ví například kuchařka Tereza, která žila na ulici osm let a nyní pracuje v jídelně na Smíchově, kde vaří právě ženy bez domova. „Taková práce dává pocit, že ještě není nic ztraceno, že všechno, co jsem ve svém životě zkazila, se ještě dá napravit,“ říká Tereza.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu