Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pokochejte se výhledy z oken po celém světě. Nový portál vás vezme na výlet do Finska i Kanady

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Současná doba cestování nepřeje. A to leckdy ani tomu na kratší vzdálenosti. Jak ale uspokojit choutky po objevování nových míst? Stačí se podívat z okna. Ne ovšem z toho vašeho, ale z okna cizího člověka kdesi ve světě. Přesně to umožňuje portál WindowSwap.

Každé okno nabízí úplně jinou podívanou. Zdroj fotografie: reprofoto WindowSwap

Džungle, zasněžená krajina, pulzující město, nekonečný oceán, klidná vesnice. I takové pohledy se vám naskytnou, když se rozhodnete otevřít nové okno kdesi ve světě. „Jsme tu, abychom vyplnili prázdnotu v našich srdcích tím, že vám dovolíme podívat se oknem někoho jiného, někde ve světě, alespoň na chvíli,“ vysvětlují tvůrci projektu. Videa doplňují i autentické zvuky – ruch ulice, zpěv ptáků, kapky deště dopadající na střechu. Na chvilku si tak opravdu budete připadat tisíce kilometrů daleko. A až vás pohled omrzí, jednoduše si přepnete na další okno.

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Nápad je stejně tak jednoduchý jako skvělý. Jen se z některého okna sami podívejte a přesvědčte se na vlastní oči. A pokud myslíte, že i výhled z vašeho okna stojí za to, můžete ho skrze krátké video taky nabídnout ostatním. Ostatně jak vyzývá samotný projekt: „Pojďme na chvíli cestovat bez pohybu, pojďme si vyměnit okna!“.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory