Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pojďme spolu na koncert! Žbirka i Chinaski vystoupí v sobotu živě v Národním divadle

Chinaski. Zdroj fotografie: Tomáš Beran

Tři desítky umělců a kapel různých žánrů, několik pódií a hodin hudby. Říkáte si, že něco podobného v současné situaci není možné zažít? Pořadatelé největšího pražského hudebního festivalu Metronome vás přesvědčí o opaku. V sobotu 27. února ve spolupráci s Českou televizí a Národním divadlem přenesou pořádnou dávku kultury do českých obýváků. Koncert s názvem Národ sobě – kultura tobě nabídne vystoupení populárních zpěváků, představitele alternativních směrů i klasické hudby.

Národní divadlo bude hostit multižánrový hudební festival. Zdroj fotografie: Josef Rabara

Ač jsou rozdílní, jedno všechny vystupující spojuje – láska k hudbě, vystupování a publiku. Na prknech, které znamenají svět, se teď společně během více než tříhodinového koncertu pokusí zpříjemnit lidem večer a čekání na znovuotevření koncertních a divadelních sálů. „Neumíme si svět bez muziky představit, a tak tato sobota bude věnovaná všem, kteří to mají taky tak. Propojování žánrů nás baví. Musím ale přiznat, že tolik žánrů v rámci jednoho koncertu jsme ještě nepropojovali. Na tuto akci se moc těšíme,“ podotýkají producenti festivalu Metronome.

Akce Národ sobě, kultura tobě propojí hudbu, divadlo i tanec. Zdroj fotografie: Pavlína Saudková

Mezi vystupujícími nechybí legendy české a slovenské hudební scény v čele s Michalem Prokopem, Václav Neckářem nebo Mekym Žbirkou. Vystoupí také oblíbené kapely Monkey Business, Mig 21, Wohnout, zpěváci Dan Bárta, Ondřej Ruml či zpěvačka Klára Vytisková. Alternativní styly představí například rapové hvězdy PSH, rockeři The Atavists nebo DJ Roxtar. Chybět ale nebude ani klasická hudba v podání orchestru Opery Národního divadla či ukázka divadelního umění, baletu nebo pantomimy. „Vítáme v Národním divadle umělce všech žánrů, aby společně potěšili diváky České televize a ukázali naději, že se česká kultura díky své síle a kvalitě vrátí před diváky v nejlepší formě,“ dodává ředitel Národního divadla Jan Burian.

Diváci si mohou užít koncert Mekyho Žbirky i alternativních umělců. Zdroj fotografie: Národ sobě

Přímý přenos vysílá v sobotu 27. února od 20:10 program ČT Art, zahájení koncertu živě odvysílá i program ČT1. Program koncertu je k dispozici na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chtěli byste žít ve městě bez aut? Nový výzkum přináší 12 praktických způsobů, jak auta v městech omezit

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…