Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pojďme spolu na koncert! Žbirka i Chinaski vystoupí v sobotu živě v Národním divadle

Chinaski. Zdroj fotografie: Tomáš Beran

Tři desítky umělců a kapel různých žánrů, několik pódií a hodin hudby. Říkáte si, že něco podobného v současné situaci není možné zažít? Pořadatelé největšího pražského hudebního festivalu Metronome vás přesvědčí o opaku. V sobotu 27. února ve spolupráci s Českou televizí a Národním divadlem přenesou pořádnou dávku kultury do českých obýváků. Koncert s názvem Národ sobě – kultura tobě nabídne vystoupení populárních zpěváků, představitele alternativních směrů i klasické hudby.

Národní divadlo bude hostit multižánrový hudební festival. Zdroj fotografie: Josef Rabara

Ač jsou rozdílní, jedno všechny vystupující spojuje – láska k hudbě, vystupování a publiku. Na prknech, které znamenají svět, se teď společně během více než tříhodinového koncertu pokusí zpříjemnit lidem večer a čekání na znovuotevření koncertních a divadelních sálů. „Neumíme si svět bez muziky představit, a tak tato sobota bude věnovaná všem, kteří to mají taky tak. Propojování žánrů nás baví. Musím ale přiznat, že tolik žánrů v rámci jednoho koncertu jsme ještě nepropojovali. Na tuto akci se moc těšíme,“ podotýkají producenti festivalu Metronome.

Akce Národ sobě, kultura tobě propojí hudbu, divadlo i tanec. Zdroj fotografie: Pavlína Saudková

Mezi vystupujícími nechybí legendy české a slovenské hudební scény v čele s Michalem Prokopem, Václav Neckářem nebo Mekym Žbirkou. Vystoupí také oblíbené kapely Monkey Business, Mig 21, Wohnout, zpěváci Dan Bárta, Ondřej Ruml či zpěvačka Klára Vytisková. Alternativní styly představí například rapové hvězdy PSH, rockeři The Atavists nebo DJ Roxtar. Chybět ale nebude ani klasická hudba v podání orchestru Opery Národního divadla či ukázka divadelního umění, baletu nebo pantomimy. „Vítáme v Národním divadle umělce všech žánrů, aby společně potěšili diváky České televize a ukázali naději, že se česká kultura díky své síle a kvalitě vrátí před diváky v nejlepší formě,“ dodává ředitel Národního divadla Jan Burian.

Diváci si mohou užít koncert Mekyho Žbirky i alternativních umělců. Zdroj fotografie: Národ sobě

Přímý přenos vysílá v sobotu 27. února od 20:10 program ČT Art, zahájení koncertu živě odvysílá i program ČT1. Program koncertu je k dispozici na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirace z knihovny: Kouzlo školy lesa učaruje nejen dětem. Přináší tipy na hry v přírodě

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…