Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podzimní kolo Sbírky potravin se blíží. Přispět můžete i z pohodlí domova

Zdroj fotografií: sbirkapotravin.cz

Přesto, že se celostátní Sbírka potravin koná vždy dvakrát ročně, bylo její jarní kolo kvůli epidemickým opatřením zrušeno. Podzimní běh se však uskuteční již tuto sobotu, a to se zvýšeným důrazem na bezpečí všech zúčastněných.

V sobotu 21. listopadu se to v supermarketech opět zazelená. Zájemci o zapojení do tradiční Sbírky potravin totiž mohou darovat zakoupené trvanlivé potraviny či drogerii těm, kteří si jejich nákup nemohou z různých důvodů dovolit. O převzetí darů se postarají dobrovolníci v zelených zástěrách s logem sbírky, kteří budou k dispozici v prostoru za pokladnami. Pro bezpečí všech zúčastněných budou vybaveni rouškami, rukavicemi i dezinfekčním gelem.

Vybrané potraviny a drogerie následně zamíří do regionálních potravinových bank a odtud přímo do odběratelských neziskových organizací. Ty pomáhají opuštěným seniorům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Řadu dlouholetých partnerů, ke kterým patří Charita Česká republika, NADĚJE, Armáda spásy a Slezská diakonie, letos doplnila také nově navázaná spolupráce s projektem Fandi mámám, který nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám.

Sbírky se již každoročně účastní většina tuzemských obchodních řetězců. Od loňského roku se však můžete zapojit i z pohodlí domova, a to prostřednictvím oblíbených on-line prodejců potravin, jako je Rohlik.cz nebo iTesco. Na Rohlíku pak budou až do 1. prosince k dostání charitativní balíčky, které lokální potravinové banky obdrží dodatečně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Pečujte o svůj mikrobiom. Předejdete tak Parkinsonovi, zjistili vědci

Pomalá móda: O čem je Projekt 333? Vyzkoušejte možnosti udržitelnosti

Hvězda do sebe pohltila celou planetu. V budoucnu takto zanikne i Země

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…