Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podzimní kolo Sbírky potravin se blíží. Přispět můžete i z pohodlí domova

Zdroj fotografií: sbirkapotravin.cz

Přesto, že se celostátní Sbírka potravin koná vždy dvakrát ročně, bylo její jarní kolo kvůli epidemickým opatřením zrušeno. Podzimní běh se však uskuteční již tuto sobotu, a to se zvýšeným důrazem na bezpečí všech zúčastněných.

V sobotu 21. listopadu se to v supermarketech opět zazelená. Zájemci o zapojení do tradiční Sbírky potravin totiž mohou darovat zakoupené trvanlivé potraviny či drogerii těm, kteří si jejich nákup nemohou z různých důvodů dovolit. O převzetí darů se postarají dobrovolníci v zelených zástěrách s logem sbírky, kteří budou k dispozici v prostoru za pokladnami. Pro bezpečí všech zúčastněných budou vybaveni rouškami, rukavicemi i dezinfekčním gelem.

Vybrané potraviny a drogerie následně zamíří do regionálních potravinových bank a odtud přímo do odběratelských neziskových organizací. Ty pomáhají opuštěným seniorům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Řadu dlouholetých partnerů, ke kterým patří Charita Česká republika, NADĚJE, Armáda spásy a Slezská diakonie, letos doplnila také nově navázaná spolupráce s projektem Fandi mámám, který nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám.

Sbírky se již každoročně účastní většina tuzemských obchodních řetězců. Od loňského roku se však můžete zapojit i z pohodlí domova, a to prostřednictvím oblíbených on-line prodejců potravin, jako je Rohlik.cz nebo iTesco. Na Rohlíku pak budou až do 1. prosince k dostání charitativní balíčky, které lokální potravinové banky obdrží dodatečně.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.