Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobročinný projekt Fandi mámám pomáhá samoživitelkám v nouzi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Fandi mámám

Projekt Fandi mámám zprostředkovává materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám. Vyvolal vlnu solidarity i podporu mnohých celebrit.
Vysoká rozvodovost a narůstající podíl svobodných matek mají za následek také zvyšující se počet neúplných rodin. Ty jsou nejčastěji tvořeny matkami s jedním či více dětmi. Přitom právě samoživitelky jsou podle Českého statistického úřadu nejvíce ohroženy příjmovou chudobou i materiální deprivací.
Situace matek samoživitelek, které se dostaly do tíživé situace a potýkají se s nedostatkem financí pro sebe i své děti, nenechala Petru Květovou Pšeničnou a Žanetu Slámovou chladnými. Zakladatelky projektu Fandi mámám se rozhodly samoživitelkám nejen podat pomocnou ruku, ale také na tento sociální fenomén více upozornit. „Víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co mohou. Proto jim fandíme,“ odkrývají zakladatelky svou motivaci.
O chod projektu se stará několik dobrovolníků. K šíření základní myšlenky a její propagaci pak přispívají také známé tváře. Podporu vyjádřila například Dana Morávková, Jana Adamcová, Aleš Cibulka a další. Zájemci mohou pomoci hned několika způsoby – poskytnout materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám či nabídnout nepotřebnou, ale funkční věc v přidružené facebookové skupině. Projekt je také možné podpořit finančně nebo koupí originální plátěné tašky.

V každém kole je vybráno pět matek samoživitelek, které zveřejní svůj příběh a seznam nezbytností, jež potřebují v nejbližší době pořídit. Letos v létě proběhlo již osmé kolo a další je na spadnutí. Adeptky se právě v těchto dnech mohou přihlašovat pomocí formuláře na webu.
Zdroj: fandimamam.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak efektivně utlumit chronickou bolest? Vědci vyvíjejí nové léky

Horská pevnost v Iráku skrývala 2 000 let staré město Natounia

Plesiosauři žili také ve sladké vodě, potvrzuje objev v marocké Sahaře

Po dobu 4 měsíců můžete poměřit síly s IZS v darování krve, každá kapka se počítá

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…