Dobročinný projekt Fandi mámám pomáhá samoživitelkám v nouzi

Zdroj fotografií: Fandi mámám

Projekt Fandi mámám zprostředkovává materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám. Vyvolal vlnu solidarity i podporu mnohých celebrit.
Vysoká rozvodovost a narůstající podíl svobodných matek mají za následek také zvyšující se počet neúplných rodin. Ty jsou nejčastěji tvořeny matkami s jedním či více dětmi. Přitom právě samoživitelky jsou podle Českého statistického úřadu nejvíce ohroženy příjmovou chudobou i materiální deprivací.
Situace matek samoživitelek, které se dostaly do tíživé situace a potýkají se s nedostatkem financí pro sebe i své děti, nenechala Petru Květovou Pšeničnou a Žanetu Slámovou chladnými. Zakladatelky projektu Fandi mámám se rozhodly samoživitelkám nejen podat pomocnou ruku, ale také na tento sociální fenomén více upozornit. „Víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co mohou. Proto jim fandíme,“ odkrývají zakladatelky svou motivaci.
O chod projektu se stará několik dobrovolníků. K šíření základní myšlenky a její propagaci pak přispívají také známé tváře. Podporu vyjádřila například Dana Morávková, Jana Adamcová, Aleš Cibulka a další. Zájemci mohou pomoci hned několika způsoby – poskytnout materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám či nabídnout nepotřebnou, ale funkční věc v přidružené facebookové skupině. Projekt je také možné podpořit finančně nebo koupí originální plátěné tašky.

V každém kole je vybráno pět matek samoživitelek, které zveřejní svůj příběh a seznam nezbytností, jež potřebují v nejbližší době pořídit. Letos v létě proběhlo již osmé kolo a další je na spadnutí. Adeptky se právě v těchto dnech mohou přihlašovat pomocí formuláře na webu.
Zdroj: fandimamam.cz

Autor článku