Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobročinný projekt Fandi mámám pomáhá samoživitelkám v nouzi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Fandi mámám

Projekt Fandi mámám zprostředkovává materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám. Vyvolal vlnu solidarity i podporu mnohých celebrit.
Vysoká rozvodovost a narůstající podíl svobodných matek mají za následek také zvyšující se počet neúplných rodin. Ty jsou nejčastěji tvořeny matkami s jedním či více dětmi. Přitom právě samoživitelky jsou podle Českého statistického úřadu nejvíce ohroženy příjmovou chudobou i materiální deprivací.
Situace matek samoživitelek, které se dostaly do tíživé situace a potýkají se s nedostatkem financí pro sebe i své děti, nenechala Petru Květovou Pšeničnou a Žanetu Slámovou chladnými. Zakladatelky projektu Fandi mámám se rozhodly samoživitelkám nejen podat pomocnou ruku, ale také na tento sociální fenomén více upozornit. „Víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co mohou. Proto jim fandíme,“ odkrývají zakladatelky svou motivaci.
O chod projektu se stará několik dobrovolníků. K šíření základní myšlenky a její propagaci pak přispívají také známé tváře. Podporu vyjádřila například Dana Morávková, Jana Adamcová, Aleš Cibulka a další. Zájemci mohou pomoci hned několika způsoby – poskytnout materiální pomoc konkrétním matkám samoživitelkám či nabídnout nepotřebnou, ale funkční věc v přidružené facebookové skupině. Projekt je také možné podpořit finančně nebo koupí originální plátěné tašky.

V každém kole je vybráno pět matek samoživitelek, které zveřejní svůj příběh a seznam nezbytností, jež potřebují v nejbližší době pořídit. Letos v létě proběhlo již osmé kolo a další je na spadnutí. Adeptky se právě v těchto dnech mohou přihlašovat pomocí formuláře na webu.
Zdroj: fandimamam.cz

Související články

Inspirace

Charitativní bazárek v Olomouci přispěje na dobrou věc

Inspirace

Děti darují dětem. Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším

Byznys

Obliba digitálního dárcovství v Česku nadále roste

Inspirace

Začíná tradiční tříkrálová sbírka. Pomůže dětem i seniorům

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.