Poděkování tancem. Čeští umělci ve videu složili úctu všem, kteří během epidemie pomáhají

Zdroj fotografií: Petr Krupička

Čeští umělci natočili taneční video, kterým děkují všem, kdo pomáhali a stále pomáhají v současné krizové situaci. Video vzniklo v rámci projektu LidéLidem, jehož druhou částí bylo promítání srdce a české trikolóry na pražské památky.

Prostřednictvím projektu chtějí umělci vyjádřit podporu zdravotníkům, armádě, hasičům, policistům, ale i podnikatelům nebo matkám samoživitelkám. Zkrátka všem, kteří pomáhají anebo se během epidemie koronaviru ocitli v těžké životní situaci. „Všechno to začalo pocitem něco vytvořit, udělat něco hezkého a hodnotného. Roušky jsme ušily, pomohly kde se dalo, ale stále nám přišlo, že toho neděláme dost. A tady se zrodil nápad, že bychom mohly alespoň originálně poděkovat,“ uvedly autorky projektu Eva Nečesalová a Kateřina Eichlerová.

Ve videu vystupují členové taneční scény Národního divadla, uskupení Losers a Latino, muzikáloví tanečníci a členové urban scény v čele s Kristiánem Mensou. Oděni v bílém a se srdcem na roušce tančí na střechách pražských domů. V závěru videa připojují svá poděkování i další české osobnosti – En.Dru, Jana Plodková, Ester Geislerová a další.

Na video se můžete podívat zde.

Zdroj: YouTube

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura