Pocitová mapa v Brně pomáhá změnit tuto moravskou metropoli

Zdroj fotografií: brno.cz

Asi dva tisíce lidí se v Brně zapojily do vytváření Pocitové mapy, jež vystihla místa, která se lidem v Brně líbí či která by rádi změnili. Takto organizátoři sesbírali téměř šest set názorů a komentářů, v nichž lidé zmiňovali pozitiva i negativa města, svá očekávání a přání.

Výsledky šetření ukazují oblíbená i neoblíbená místa i oblasti, kde by lidé chtěli bydlet či trávit volný čas. Mezi místy, kde se lidem v Brně líbí, figurují tradiční ikony města – hrad Špilberk a katedrála Petrov. Pozitivně jsou hodnocena i náměstí v centru, a to Zelný trh či Náměstí svobody, či parky Lužánky a Kraví hora. Lidem se líbí i nově zrekonstruovaná veřejná prostranství v části Moravského náměstí před kinem Scala nebo prostranství před Janáčkovým divadlem či nové „společenské“ srdce Brna na Jakubském náměstí.

Jednoznačným vítězem v odpovědi na otázky, kde se lidem v Brně nelíbí a kde by to chtěli změnit, je brněnské vlakové nádraží. Druhým nejčastěji uváděným místem je oblast kolem ulic Cejl a Bratislavská. Negativně je hodnoceno i hlavní autobusové nádraží Zvonařka a významné přestupní uzly – Mendlovo náměstí a Stará Osada. Výsledky mapy použije magistrát k přípravě nových projektů a ke změně stávajících problematických míst.

Autor článku

Profilový obrázek