Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Po republice na longboardech! Dvojice kamarádů vyjezdila půl milionu na dobrou věc

Zdroj fotografie: archiv projektu

Dobročinná sbírka může mít mnoho podob. Třeba že s kamarádem vytáhnete longboardy a dva týdny na nich brázdíte republiku. Přesně tak to udělali Honza a Vašek. A jejich snažení přineslo ovoce.

Poznali se na univerzitě, kde je – jak říkají s nadsázkou – spojila láska k pivu a párkům s křenem. Pevnost pouta stvrdili nedávnou cestou po Česku ze západu na východ, pro niž si jako dopravní prostředek vybrali longboardy. Ne však ledajaké – elektrické longboardy, které si sami navrhli a zkonstruovali.

Patnáct dní dlouhá jízda o délce přes 800 kilometrů měla důležitý charitativní podtex. Dvojice absolventů pardubické univerzity chtěla totiž společně s veřejností pomoct malému Milánkovi, kterému byla diagnostikována spinální svalová atrofie. Jejich cílem tedy nebyla jen Lysá Hora, ale dostatečná částka, která by stačila na koupi elektrického vozíku, který by chlapci značně usnadnil život.

Milánka jsme poznali díky organizaci Život Dětem, kterou nám byl doporučen. Ihned po prvním setkání s rodinou jsme věděli, že to byla dobrá volba. I přes nelehký osud nás rodina nabila pozitivní energií,“ vzpomínají muži. Jejich poměrně bláznivý nápad získal dostatečnou pozornost i podporu, díky které se nakonec podařilo vybrat 448 195 korun. Částka poslouží k avizovanému účelu a dvojice pod tíhou pozitivní zkušenosti už přemýšlí nad další neotřelou sbírkou.

Související články

Zaručeně zlepší den

Psí asistenti. Nevidomým lidem jich v Česku pomáhá asi 500

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Zapomenutá vila od Kotěry dostala původní podobu

Jak vznikl ležák? Známe příběh tohoto lahodného nápoje

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…