Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Po republice na longboardech! Dvojice kamarádů vyjezdila půl milionu na dobrou věc

Zdroj fotografie: archiv projektu

Dobročinná sbírka může mít mnoho podob. Třeba že s kamarádem vytáhnete longboardy a dva týdny na nich brázdíte republiku. Přesně tak to udělali Honza a Vašek. A jejich snažení přineslo ovoce.

Poznali se na univerzitě, kde je – jak říkají s nadsázkou – spojila láska k pivu a párkům s křenem. Pevnost pouta stvrdili nedávnou cestou po Česku ze západu na východ, pro niž si jako dopravní prostředek vybrali longboardy. Ne však ledajaké – elektrické longboardy, které si sami navrhli a zkonstruovali.

Patnáct dní dlouhá jízda o délce přes 800 kilometrů měla důležitý charitativní podtex. Dvojice absolventů pardubické univerzity chtěla totiž společně s veřejností pomoct malému Milánkovi, kterému byla diagnostikována spinální svalová atrofie. Jejich cílem tedy nebyla jen Lysá Hora, ale dostatečná částka, která by stačila na koupi elektrického vozíku, který by chlapci značně usnadnil život.

Milánka jsme poznali díky organizaci Život Dětem, kterou nám byl doporučen. Ihned po prvním setkání s rodinou jsme věděli, že to byla dobrá volba. I přes nelehký osud nás rodina nabila pozitivní energií,“ vzpomínají muži. Jejich poměrně bláznivý nápad získal dostatečnou pozornost i podporu, díky které se nakonec podařilo vybrat 448 195 korun. Částka poslouží k avizovanému účelu a dvojice pod tíhou pozitivní zkušenosti už přemýšlí nad další neotřelou sbírkou.

Související články

Inspirace

Sbírka Pomozte dětem letos vybrala rekordních 10 milionů

Společnost

Desetiletý školák z Anglie vybírá peníze na hospic netradičním způsobem

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Inspirace

Američtí školáci posílají kola do Indie

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.