Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Po pianech přichází oživit Prahu šachové stolky

Iniciátor projektu Piána na ulici Ondřej Kobza je potěšen tím, jak se projekt uchytil, a nyní přichází s dalším nápadem – šachovými stolky. Jako první si šachovou partii zahráli na náměstí Míru autor projektu a režisér Jan Hřebejk.

Jak jsme již psali dříve, Ondřej Kobza je autorem projektu, který měl za cíl umístit na veřejná prostranství piana, aby si kolemjdoucí mohli zahrát pro radost svou i okolní.

Už od půlky srpna jsou k vidění v pražských ulicích šachové stolky. Ty sem nechal umístit Ondřej Kobza, poté co z nápadu veřejných pian byla veřejnost příjemně potěšena.

Tyto stolky jsou přístupné každému, kdo si chce zahrát, a budou zde až do podzimu. První ze stolků byl odhalen v pondělí při exhibičním zápase Ondřeje Kobzy s režisérem Janem Hřebejkem. Jak zápas skončil, však nevíme.

Další stůl vedl primátor Prahy Tomáš Hudeček a radní pro Prahu 8 Markéta Adamová na Karlínském náměstí. Další se objeví také v parku Grébovka nebo na Kampě.

„Chtěl bych dát lidem příklad, inspiraci, co všechno mohou ve veřejném prostoru dělat, jak jej mohou za minimální náklady oživit,“ uvedl Kobza.

Celkem vyjde projekt přibližně na 30 tisíc korun a bude lidem dostupný do podzimu, přičemž některé ze šachovnic jsou namalovány na školních lavicích. Figurky se pak budou na noc schovávat a například v Grébovce si je hráči budou vyzvedávat u vstupu do parku. Na jiných místech je pak budou k šachovnicím ráno přinášet dobrovolníci. Pokud by se začaly ztrácet, museli by si hráči nosit vlastní.

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-62647360-po-klavirech-budou-v-prazskych-ulicich-stolky-na-sachy-jako-prvni-si-zahral-hrebejk

Související články

Byznys

Ceny SDGs ocenily projekty přispívající k udržitelnosti

Inspirace

U Brněnské přehrady vzrostl počet veřejných grilů

Inspirace

Plzeňští strážníci pořídili dárky opuštěným zvířatům

Inspirace

V Praze se veřejnosti otevřela unikátní recyklační dílna

Zaručeně zlepší den

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…