Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Včelařů opět přibude. Přičichnout si k tomuto řemeslu je možné i v Praze

Foto: Lesy hl. m. Prahy

Komunitní včelnice pomůže včelařům začátečníkům. Jedinečný projekt odstartoval tento měsíc v ekocentru Prales, které provozují Lesy hlavního města Prahy. Zájemci dostali možnost pronajmout si do prosince jeden z tamních úlů, aby si vyzkoušeli, jaké je být včelařem.

Pronájem jednoho úlu se včelstvem vyjde na deset tisíc korun. V ceně je plně zařízený úl, vybavení na získávání medu a pět kilogramů toho vlastnoručně vytočeného. Další med je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu. Komunitní včelaře nyní čeká úvodní přednáška na téma péče o včelstvo. Následně mohou podle individuálních potřeb využít odborných služeb vyškoleného včelaře, který jim poskytne konzultaci nebo kontrolu na včelnici.

Komunitní včelnice se nachází přímo v dolním areálu ekocentra Prales na kraji Kbel. Foto: Lesy hl. m. Prahy

Včelaření nabývá mezi veřejností na oblibě, o čemž svědčí i fakt, že se kapacita komunity naplnila během pěti dnů. Komunitní včelnicí Lesy hlavního města Prahy navazují na již zavedenou komunitní zahradu, která v ekocentru úspěšně funguje od roku 2017. Drobní pěstitelé v ní mají k dispozici vyvýšené i klasické záhony. Novinkou letošního roku je malé políčko. Od zahájení provozu se komunitní zahrada vzhledem k velkému zájmu neustále rozšiřuje.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…