Plzeňský inkubátor pomohl za první rok 11 kreativním firmám

Speciální inkubátor je otevřen mladým kreativním firmám, které ve svém podnikání trošku tápou a potřebují pomoct. Zdroj: DEPO2015

Plzeň se po celý loňský rok mohla pyšnit titulem Evropské hlavní město kultury. V rámci aktivit s tímto titulem spojených ve městě vznikla kreativní zóna DEPO2015. Ta nabízí sdílené kanceláře i dílnu a její součástí je také kreativní inkubátor, jenž pomáhá začínajícím firmám.

Kvalitní hračky vyrobené v Česku vycházející z tradice nebo šperky z dílny oceněné dvojice, jejíž práce byla vystavena na EXPO v Šanghaji. I takové projekty se loni objevily v plzeňském kreativním inkubátoru. Během prvního roku fungování absolvovalo tamější vzdělávací program jedenáct skupin podnikatelů ve dvou turnusech.

Speciální inkubátor je otevřen mladým kreativním firmám, které ve svém podnikání trošku tápou a potřebují pomoct. Tříměsíční vzdělávací program zahrnuje setkání s mentory, konzultace s osobním koučem či informace o podnikatelských základech od zkušených lektorů. Umožňuje také využívat sdílené kanceláře a dílnu.

„Pomohlo nám to vyřešit spoustu věcí uvnitř firmy, nad kterými člověk v pracovním nasazení nemá čas přemýšlet,“ hodnotí programátor a webdesigner Jakub Michl, jehož studio program absolvovalo. Fungování inkubátoru bude v západočeském městě pokračovat i v letošním roce.

Související články

Společnost

Revoluční vynález – nafukovací dětský inkubátor

Inspirace

Řemeslný inkubátor umožní rozvíjet tvořivé nápady i podnikání

Z domova

V zoo v Hluboké nad Vltavou nově zachraňují zvířata pomocí inkubátoru

Inspirace

Ostrava otevřela originální inkubátor zaměřený na řemesla

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura