Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řemeslný inkubátor umožní rozvíjet tvořivé nápady i podnikání

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Zajímavý projekt vyroste do čtyř let v Ostravě. Vznikne zde totiž tzv. řemeslný inkubátor, který nabídne veřejnosti prostor pro realizaci tvůrčích nápadů i pro start vlastního podnikání.

„Díky řemeslnému inkubátoru mohou zruční lidé začít s vlastní výrobou za zvýhodněných podmínek a za minimální náklady si ověřit, zda je jejich nápad proveditelný. Nabízí se tak možnost pro cílovou skupinu získat na jednom místě podporu jejich podnikatelských záměrů, ale i prostor pro realizaci nápadů,“ upřesnil fungování zařízení primátor města Tomáš Macura.

Místo by mělo vzniknout v Dolní oblasti Vítkovice. K financování by město rádo částečně využilo evropské fondy. Inkubátor by měl být hotový nejpozději v roce 2019 a v první fázi by měl pojmout 30 až 50 lidí.

„Náš region je dlouhodobě charakteristický nižší podnikatelskou aktivitou a tradicí preferující zaměstnanecký poměr. I proto vnímám jako důležité podpořit malé podniky a živnostníky při realizaci nových podnikatelských projektů,“ řekl k podmínkám, v nichž inkubátor vznikne, Macura.
Podobná dílna už funguje například v Plzni. Svým členům nabízí plně vybavený prostor pro tvorbu, ať už jde o kutily, umělce, nebo nadšené amatéry.

Související články

Inspirace

Ostrava otevřela originální inkubátor zaměřený na řemesla

Inspirace

Ostravský start-up vyvíjí osobní měřič ovzduší pro každého

Byznys

Rozjezdem roku je ručně šitá obuv Vasky Václava Staňka

Byznys

Nápadem roku 2017 je slovenský dron určený k hraní her

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.