Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plzeňské pivo si vychutnáme ze skla. Prazdroj skončil s PET lahvemi

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Pokud chceme planetu zachovat pro příští generace, je nejvyšší čas, aby se začali nejen jednotlivci, ale i celé firmy a ekonomičtí giganti chovat zodpovědně. Firma o tom informovala na svém webu.

Největší český pivovat do PET lahví přestal stáčet lahodný mok již v prosinci minulého roku. Nyní se však rozhodl PET linku definitivně odstranit a udělat za plastem pomyslnou tečku. Pivovar tak plní všechny své produkty pouze do sudů, tanků, skleněných lahví a plechovek. „Naším cílem je maximální cirkularita obalů, to znamená využívat je opakovaně nebo je vyrobit z použitého obalu, tedy z recyklátu. A to u pivních PET lahví nelze. Hlavní překážkou je vnitřní ochranná membrána, která je nezbytná pro zachování kvality piva. Materiál z pivních PET tak lze recyklovat, ale nelze z nich znovu vyrobit pivní lahve. Proto jsme od nich definitivně ustoupili,“ uvedla ředitelka komunikace Prazdroje Pavlína Kalousová.

Na místě PET linky vznikne příští rok automatická třídírna skleněných lahví. „Budeme ji mít jako první pivovar v České republice,“ uvedl manažer pivovaru v Plzni Petr Kofroň. Podle dat pivovaru vítají tento krok i spotřebitelé. Zhruba dvě třetiny z nich přešly od PET lahví ke skleněným vratným lahvím, třetina pak místo plastových lahví kupuje plechovky.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Novinek a Prazdroje

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…