V Praze vznikl projekt Školní Freeshop, který má pomoci rodinám, pro něž je pořizování školních pomůcek příliš nákladné. Do 17. srpna probíhá na několika sběrných místech shromažďování nepotřebné školních pomůcek, jako jsou pastelky, sešity, cvičební úbory nebo svačinové krabičky. Poté bude následovat akce, kde budou dobrovolníci předměty rozdávat potřebným.
Projekt organizuje studentka oboru audiovizuální studia na FAMU Hannah Saleh, pro kterou je akce součástí bakalářské práce. „Uvědomila jsem si, že je tu celá řada rodin, které mají s nástupem svých dětí do školy problém, a zároveň že lidé hodně věcí, někdy i nepoužitých, vyhazují,“ vysvětlila studentka pro deník A2larm. Podle ní projekt zároveň vede děti k udržitelnosti a ekologii. „Sbíráme školní potřeby, nové i z druhé ruky, protože děti zároveň vedeme k ekologii a přemýšlení o udržitelné spotřebě,“ dodala.
O tom, jak takovou akci uspořádat, plánuje studentka pro svou školní práci natočit video manuál, který bude po dokončení volně dostupný na internetu. „Přála bych si vytvořit funkční manuál, který dopodrobna ukáže, jak takovou sbírku uspořádat, zároveň to ale zatím nevím ani já sama. Video by mělo reflektovat vše, co funguje, stejně jako to, co nefunguje,“ doplnila studentka.
Zdroj: A2larm
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše
I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…