Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pastelky i cvičky. Projekt daruje nevyužité školní pomůcky dětem, které je potřebují

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: Pexels.com

V Praze vznikl projekt Školní Freeshop, který má pomoci rodinám, pro něž je pořizování školních pomůcek příliš nákladné. Do 17. srpna probíhá na několika sběrných místech shromažďování nepotřebné školních pomůcek, jako jsou pastelky, sešity, cvičební úbory nebo svačinové krabičky. Poté bude následovat akce, kde budou dobrovolníci předměty rozdávat potřebným.

Projekt organizuje studentka oboru audiovizuální studia na FAMU Hannah Saleh, pro kterou je akce součástí bakalářské práce. „Uvědomila jsem si, že je tu celá řada rodin, které mají s nástupem svých dětí do školy problém, a zároveň že lidé hodně věcí, někdy i nepoužitých, vyhazují,“ vysvětlila studentka pro deník A2larm. Podle ní projekt zároveň vede děti k udržitelnosti a ekologii. „Sbíráme školní potřeby, nové i z druhé ruky, protože děti zároveň vedeme k ekologii a přemýšlení o udržitelné spotřebě,“ dodala.

O tom, jak takovou akci uspořádat, plánuje studentka pro svou školní práci natočit video manuál, který bude po dokončení volně dostupný na internetu. „Přála bych si vytvořit funkční manuál, který dopodrobna ukáže, jak takovou sbírku uspořádat, zároveň to ale zatím nevím ani já sama. Video by mělo reflektovat vše, co funguje, stejně jako to, co nefunguje,“ doplnila studentka.


Zdroj: A2larm

Související články

Zaručeně zlepší den

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…