Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ovládnout hru na housle během dvou let? Dívka to dokázala

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Naladit si rádio a poslechnout pár písniček. Pro někoho zdroj každodenní dobré nálady, pro někoho počátek vzplanutí pro nový koníček. To se přihodilo čtyřiadvacetileté Therese Trollbuové, která prostřednictvím videa na Youtube ukázala světu, že když se člověk pro něco nadchne a odhodlá se k činům, dokáže během krátké chvíle dosáhnout skvělých výsledků.

Houslové číslo známé americké hudebnice Lindsey Stirlingové změnilo dívce život a určilo plány na příštích několik let. Hned po zaslechnutí melodie se Therese rozhodla ovládnout houslové umění. Po dva roky se každý měsíc natáčela, aby zaznamenala své pokroky.

Učila se sama a nikdy na žádný hudební nástroj nehrála. Dovednosti získala prostřednictvím online video tutoriálů, které vysvětlovaly, jak hru na housle ovládnout. K tomu navštívila pouze osm lekcí u profesionálních vyučujících.

Svým pokrokem chtěla inspirovat ostatní, aby se nebáli vykročit za svými sny. Přestože neměla v plánu stát se profesionální muzikantkou, chtěla dosáhnout toho nejlepšího a podělit se o své úspěchy s ostatními. A podařilo se jí to.

„Je vidět, že musela tréninkem strávit spoustu hodin. Hra na housle se podle mého řadí k těm těžším. Sama se učím už několikátým rokem doma na housle, ale nad jejím pokrokem jsem teda musela uznale hvízdnout. Je doopravdy dobrá,“ komentovala účetní Jana Vítková vystoupení norské houslistky.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…