Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ovládnout hru na housle během dvou let? Dívka to dokázala

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Naladit si rádio a poslechnout pár písniček. Pro někoho zdroj každodenní dobré nálady, pro někoho počátek vzplanutí pro nový koníček. To se přihodilo čtyřiadvacetileté Therese Trollbuové, která prostřednictvím videa na Youtube ukázala světu, že když se člověk pro něco nadchne a odhodlá se k činům, dokáže během krátké chvíle dosáhnout skvělých výsledků.

Houslové číslo známé americké hudebnice Lindsey Stirlingové změnilo dívce život a určilo plány na příštích několik let. Hned po zaslechnutí melodie se Therese rozhodla ovládnout houslové umění. Po dva roky se každý měsíc natáčela, aby zaznamenala své pokroky.

Učila se sama a nikdy na žádný hudební nástroj nehrála. Dovednosti získala prostřednictvím online video tutoriálů, které vysvětlovaly, jak hru na housle ovládnout. K tomu navštívila pouze osm lekcí u profesionálních vyučujících.

Svým pokrokem chtěla inspirovat ostatní, aby se nebáli vykročit za svými sny. Přestože neměla v plánu stát se profesionální muzikantkou, chtěla dosáhnout toho nejlepšího a podělit se o své úspěchy s ostatními. A podařilo se jí to.

„Je vidět, že musela tréninkem strávit spoustu hodin. Hra na housle se podle mého řadí k těm těžším. Sama se učím už několikátým rokem doma na housle, ale nad jejím pokrokem jsem teda musela uznale hvízdnout. Je doopravdy dobrá,“ komentovala účetní Jana Vítková vystoupení norské houslistky.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.