Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ostravané mohou využít linku důvěry fungující nonstop

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Městská nemocnice Ostrava

Naprosto kdykoliv se mohou lidé v potížích obrátit na ostravskou linku důvěry. Ta nově rozšířila svůj provoz a je k dispozici nonstop. Odborníci jejím prostřednictvím pomáhají lidem v nelehké situaci nejen telefonicky, ale i po mailu či skrze chat.

„Nejčastějším impulzem pro zavolání na naši linku byly náhlé traumatizující události, které zasáhly volajícího. Často šlo o rodinné události – úmrtí, nemoc, konflikt mezi blízkými, nevěra, ztráta důvěry, ohrožení agresí. Volající linku kontaktovali i v případech psychické tísně, nespavosti, sebevražedných myšlenek, depresivních pocitů. Standardním tématem je také široká škála problémů spojených se závislostmi, nejčastěji alkoholismem,“ uvedl vedoucí linky Svatopluk Antoš.

Základními principy služby jsou bezpečnost, dostupnost a odbornost lidí, kteří linku obsluhují. Provoz v tomto případě zajišťuje Městská nemocnice Ostrava a jejích 16 odborníků v různých oblastech. Ostravská linka důvěry funguje nepřetržitě od roku 1990, v Česku je první, která zavedla službu i prostřednictvím internetu. E-mailem ji mohou lidé kontaktovat kdykoliv, chat je dostupný jen ve vybrané dny a časy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Němci se loučí s obezitou. Omezují reklamy na nezdravé jídlo

Proč jsou někteří dinosauři velcí a jiní malí? Odpověď vás možná překvapí

Restaurace začínají nabízet předplatné, aby si zajistily návštěvnost

Tropické pralesy se postupně obnovují a přijímají megatuny uhlíku, ukazuje nová studie

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…