Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ostravané mohou využít linku důvěry fungující nonstop

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Městská nemocnice Ostrava

Naprosto kdykoliv se mohou lidé v potížích obrátit na ostravskou linku důvěry. Ta nově rozšířila svůj provoz a je k dispozici nonstop. Odborníci jejím prostřednictvím pomáhají lidem v nelehké situaci nejen telefonicky, ale i po mailu či skrze chat.

„Nejčastějším impulzem pro zavolání na naši linku byly náhlé traumatizující události, které zasáhly volajícího. Často šlo o rodinné události – úmrtí, nemoc, konflikt mezi blízkými, nevěra, ztráta důvěry, ohrožení agresí. Volající linku kontaktovali i v případech psychické tísně, nespavosti, sebevražedných myšlenek, depresivních pocitů. Standardním tématem je také široká škála problémů spojených se závislostmi, nejčastěji alkoholismem,“ uvedl vedoucí linky Svatopluk Antoš.

Základními principy služby jsou bezpečnost, dostupnost a odbornost lidí, kteří linku obsluhují. Provoz v tomto případě zajišťuje Městská nemocnice Ostrava a jejích 16 odborníků v různých oblastech. Ostravská linka důvěry funguje nepřetržitě od roku 1990, v Česku je první, která zavedla službu i prostřednictvím internetu. E-mailem ji mohou lidé kontaktovat kdykoliv, chat je dostupný jen ve vybrané dny a časy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost