Ostravané mohou využít linku důvěry fungující nonstop

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Městská nemocnice Ostrava

Naprosto kdykoliv se mohou lidé v potížích obrátit na ostravskou linku důvěry. Ta nově rozšířila svůj provoz a je k dispozici nonstop. Odborníci jejím prostřednictvím pomáhají lidem v nelehké situaci nejen telefonicky, ale i po mailu či skrze chat.

„Nejčastějším impulzem pro zavolání na naši linku byly náhlé traumatizující události, které zasáhly volajícího. Často šlo o rodinné události – úmrtí, nemoc, konflikt mezi blízkými, nevěra, ztráta důvěry, ohrožení agresí. Volající linku kontaktovali i v případech psychické tísně, nespavosti, sebevražedných myšlenek, depresivních pocitů. Standardním tématem je také široká škála problémů spojených se závislostmi, nejčastěji alkoholismem,“ uvedl vedoucí linky Svatopluk Antoš.

Základními principy služby jsou bezpečnost, dostupnost a odbornost lidí, kteří linku obsluhují. Provoz v tomto případě zajišťuje Městská nemocnice Ostrava a jejích 16 odborníků v různých oblastech. Ostravská linka důvěry funguje nepřetržitě od roku 1990, v Česku je první, která zavedla službu i prostřednictvím internetu. E-mailem ji mohou lidé kontaktovat kdykoliv, chat je dostupný jen ve vybrané dny a časy.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.