Nadšení. Zápal. Zručnost. To jsou charakteristiky, které vystihují osmnáctiletou designérku Angelu Clayton z New Yorku. Za tři roky se naučila šít úchvatné kostýmy, které zaujaly nejen americká média. Průměrně ji ušití jednoho kostýmu zabere zhruba 250 hodin a použije na něho 11 metrů látky.
„K šití historických a filmových kostýmů mě přivedly úchvatné oděvy ve filmu Tři mušketýři a v seriálu Borgiové,“ vysvětluje svůj zdroj inspirace mladá návrhářka. „Každý den jsem strávila několik hodin šití. A pokud nešiju, pravděpodobně o šití přemýšlím.“
„První kostým, který jsem ušila, byla školní uniforma. Bylo mi čtrnáct a její ušití mi trvalo zhruba dva měsíce,“ vzpomíná na své začátky mladá designérka. „Možná vám to zabere nějaký čas, ale když trénujete, můžete dosáhnout skvělé úrovně. U mě to byla přirozená fascinace, ale myslím si, že když se člověk pro něco odhodlá, může se naučit takřka cokoliv,“ dodává mladá designérka, která si ušila kostým například z filmu Ledové království.
„Doufám, že jednou seženu práci v oboru,“ svěřuje se ještě Angela Clayton se svými sny. „Miluji tvoření kostýmů a přinášení myšlenek na svět. Ráda bych tvořila módu pro divadlo, či film. To by bylo skvělé. A kdybych mohla, vrhla bych se do toho hned a mnohem raději, než abych musela vysedávat dalších pár let ve škole,“ uzavírá svůj příběh Angela.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…