Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Osmnáctiletá dívka šije úchvatné kostýmy jako z pohádek

Šaty jako z pohádek šije jenom osmnáctiletá dívka. Zdroj: Bored Panda

Nadšení. Zápal. Zručnost. To jsou charakteristiky, které vystihují osmnáctiletou designérku Angelu Clayton z New Yorku. Za tři roky se naučila šít úchvatné kostýmy, které zaujaly nejen americká média. Průměrně ji ušití jednoho kostýmu zabere zhruba 250 hodin a použije na něho 11 metrů látky.

„K šití historických a filmových kostýmů mě přivedly úchvatné oděvy ve filmu Tři mušketýři a v seriálu Borgiové,“ vysvětluje svůj zdroj inspirace mladá návrhářka. „Každý den jsem strávila několik hodin šití. A pokud nešiju, pravděpodobně o šití přemýšlím.“

„První kostým, který jsem ušila, byla školní uniforma. Bylo mi čtrnáct a její ušití mi trvalo zhruba dva měsíce,“ vzpomíná na své začátky mladá designérka. „Možná vám to zabere nějaký čas, ale když trénujete, můžete dosáhnout skvělé úrovně. U mě to byla přirozená fascinace, ale myslím si, že když se člověk pro něco odhodlá, může se naučit takřka cokoliv,“ dodává mladá designérka, která si ušila kostým například z filmu Ledové království.

„Doufám, že jednou seženu práci v oboru,“ svěřuje se ještě Angela Clayton se svými sny. „Miluji tvoření kostýmů a přinášení myšlenek na svět. Ráda bych tvořila módu pro divadlo, či film. To by bylo skvělé. A kdybych mohla, vrhla bych se do toho hned a mnohem raději, než abych musela vysedávat dalších pár let ve škole,“ uzavírá svůj příběh Angela.

Související články

Zaručeně zlepší den

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…