Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Opravený dům Brněnského biskupství nově slouží dětem, rodinám i seniorům

Centrum pro rodinu a sociální péči je nezisková organizace, která od roku 1992 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy a také podporu v obtížných životních situacích. Zdroj: Centrum pro rodinu a sociální péči

Roky chátrající dům v Biskupské ulici se konečně dočkal opravy a již slouží rodinám s dětmi i starším lidem. Brněnské biskupství dům opravilo asi za 30 milionů korun z finanční náhrady v rámci majetkového vyrovnání a ten nově poslouží Centru pro rodinu a sociální péči. Centrum ale nebude jediným nájemcem budovy – současně s ním zde bude mít sídlo i spolek Spokojený senior KLAS či se sem vrátí mateřská škola, jež bude obývat celé první poschodí.

Budova v Biskupské 7 dostala zbrusu nový kabát a vnitřní prostory byly upraveny dle potřeb budoucího nájemce. Například ve druhém patře je pro klienty připravený prostorný společenský sál, vhodný pro nejrůznější volnočasové aktivity, a útulný klubový sál pro vzdělávací programy a setkávání. V přízemí je k dispozici nová recepce Centra pro rodinu a sociální péči a poradenská místnost. Podkroví slouží administrativnímu zázemí organizace.

V nových prostorách se uskuteční většina programů, které centrum nabízí. Část aktivit však zůstane zachována na původní adrese Josefská 1. „Vyšli jsme tím vstříc našim klientům. Reagujeme na možnosti, které na Biskupské máme, a zároveň umožníme zejména seniorům a rodičům s kočárky využívat našich služeb na místě, které se osvědčilo,“ vysvětlila ředitelka centra Marcela Ondrůjová, proč nedošlo k přestěhování celé organizace na jednu adresu.

Centrum pro rodinu a sociální péči je nezisková organizace, která od roku 1992 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy a také podporu v obtížných životních situacích. Cílovými skupinami jsou snoubenci připravující se na manželství, nastávající rodiče, úplné i neúplné rodiny, rodiny s hyperaktivními a neklidnými dětmi, pěstounské rodiny, senioři a také odborníci pracující s rodinami. Důležitou část programové nabídky centra tvoří pastorační programy pro manžele, rodiny a rozvedené.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.