Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Operace na špičkové úrovni. Klinika chirurgie páteře v pražském Motole získala prestižní akreditaci

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Klinika spondylochirurgie, tedy chirurgie páteře, se od poloviny dubna může pyšnit certifikátem společnosti Eurospine – Spine Society of Europe, která sdružuje odborníky na páteř zaměřující se na klinickou péči i výzkum. Pracoviště se tím podle tiskové zprávy zařadilo mezi jedno z třiceti nejlepších na kontinentě.

Spondylochirurgie je medicínský obor na pomezí ortopedie, neurochirurgie a obecné chirurgie. Věnuje se celé škále onemocnění – od degenerativních problémů změn a bederní páteře a nádorů přes deformity, záněty až k úrazům. Jak tomu je i s jinými zdravotními problémy, ve Fakultní nemocnici Motol končí v rukou týmu 13 lékařů ty nejtěžší případy a provádí zde ty nejkomplikovanější z 15 tisíc operací páteře ročně. Z 25 míst, kde páteř operují, se pyšní největší bezpečností a specializací.

Právě dlouhodobé plnění náročných standardů práce a používání nejmodernějších postupů vyneslo motolskému pracovišti ocenění společnosti Eurospine – Spine Society of Europe. „Je to velké vyznamenání pro celý tým naší kliniky spondylochirurgie i pro nemocnici jako takovou. Získání akreditace znamená vyšší prestiž v domácí i zahraniční odborné společnosti a přináší doloženou informaci o kvalitě pracoviště nezávislým posuzovatelem. Navíc jsme akreditaci získali v celé škále spondylochirurgie, tj. úrazy, záněty, tumory, degenerace, deformity,“ pochvaluje si prof. MUDr. Jan Štulík, CSc., přednosta Kliniky spondylochirurgie 1. LF UK a FN Motol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Další krok k léku na opičí neštovice. Čeští vědci vyvinuli látku ničící jejich virus

Jak vznikl ležák? Známe příběh tohoto lahodného nápoje

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…