Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Operace na špičkové úrovni. Klinika chirurgie páteře v pražském Motole získala prestižní akreditaci

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Klinika spondylochirurgie, tedy chirurgie páteře, se od poloviny dubna může pyšnit certifikátem společnosti Eurospine – Spine Society of Europe, která sdružuje odborníky na páteř zaměřující se na klinickou péči i výzkum. Pracoviště se tím podle tiskové zprávy zařadilo mezi jedno z třiceti nejlepších na kontinentě.

Spondylochirurgie je medicínský obor na pomezí ortopedie, neurochirurgie a obecné chirurgie. Věnuje se celé škále onemocnění – od degenerativních problémů změn a bederní páteře a nádorů přes deformity, záněty až k úrazům. Jak tomu je i s jinými zdravotními problémy, ve Fakultní nemocnici Motol končí v rukou týmu 13 lékařů ty nejtěžší případy a provádí zde ty nejkomplikovanější z 15 tisíc operací páteře ročně. Z 25 míst, kde páteř operují, se pyšní největší bezpečností a specializací.

Právě dlouhodobé plnění náročných standardů práce a používání nejmodernějších postupů vyneslo motolskému pracovišti ocenění společnosti Eurospine – Spine Society of Europe. „Je to velké vyznamenání pro celý tým naší kliniky spondylochirurgie i pro nemocnici jako takovou. Získání akreditace znamená vyšší prestiž v domácí i zahraniční odborné společnosti a přináší doloženou informaci o kvalitě pracoviště nezávislým posuzovatelem. Navíc jsme akreditaci získali v celé škále spondylochirurgie, tj. úrazy, záněty, tumory, degenerace, deformity,“ pochvaluje si prof. MUDr. Jan Štulík, CSc., přednosta Kliniky spondylochirurgie 1. LF UK a FN Motol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…