Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Online dárcovství slaví úspěchy i v současné době. Češi loni darovali více než 232 milionů korun

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Darujme.cz, to je název největší platformy pro online darování v České republice. Jejím prostřednictvím se v loňském roce podařilo rozdat úžasných 232 milionů korun. Organizacím, institucím, městům, obcím a krajům poskytuje projekt bezpečný způsob k tomu, aby mohly jednoduše požádat o dar a nadále udržovat vztah se svými dárci. V roce 2020 pomohl projekt celkem 789 z nich.

Největší objem darů zaznamenalo Darujme.cz tradičně v listopadu a prosinci, kdy lidé obecně více přispívají na dobročinné projekty. Co se týká typu platby, většina dárců zvolila jednorázový dar, přičemž nejčastěji se jednalo o částku ve výši 500 korun. Pravidelní dárci pak přispěli průměrně částkou 262 korun.

Dárcovství je přes nepříznivou situaci na vzestupu. Zdroj: Darujme.cz

To, že je dobrosrdečných lidí stále dostatek, potvrdila manažerka rozvoje Darujme.cz Adéla Vojáčková: „I přesto, že je současná doba plná zvratů a nejistot, online dárcovství stále roste. Nejenže se objem darů v loňském roce vyšplhal na 232 milionů korun, také celkový objem darů na platformě Darujme.cz od jejího vzniku v roce 2010 loni překročil rekordní půl miliardy korun. Velmi si vážíme toho, že přibývá dárců i organizací, které platformu využívají.

Mezi organizacemi, kterým dárci přispívali nejvíce, najdeme obecně známá jména, jako je Armáda spásy, Člověk v tísni, Greenpeace, Lékaři bez hranic nebo Charita České republiky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…