Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Online dárcovství slaví úspěchy i v současné době. Češi loni darovali více než 232 milionů korun

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Darujme.cz, to je název největší platformy pro online darování v České republice. Jejím prostřednictvím se v loňském roce podařilo rozdat úžasných 232 milionů korun. Organizacím, institucím, městům, obcím a krajům poskytuje projekt bezpečný způsob k tomu, aby mohly jednoduše požádat o dar a nadále udržovat vztah se svými dárci. V roce 2020 pomohl projekt celkem 789 z nich.

Největší objem darů zaznamenalo Darujme.cz tradičně v listopadu a prosinci, kdy lidé obecně více přispívají na dobročinné projekty. Co se týká typu platby, většina dárců zvolila jednorázový dar, přičemž nejčastěji se jednalo o částku ve výši 500 korun. Pravidelní dárci pak přispěli průměrně částkou 262 korun.

Dárcovství je přes nepříznivou situaci na vzestupu. Zdroj: Darujme.cz

To, že je dobrosrdečných lidí stále dostatek, potvrdila manažerka rozvoje Darujme.cz Adéla Vojáčková: „I přesto, že je současná doba plná zvratů a nejistot, online dárcovství stále roste. Nejenže se objem darů v loňském roce vyšplhal na 232 milionů korun, také celkový objem darů na platformě Darujme.cz od jejího vzniku v roce 2010 loni překročil rekordní půl miliardy korun. Velmi si vážíme toho, že přibývá dárců i organizací, které platformu využívají.

Mezi organizacemi, kterým dárci přispívali nejvíce, najdeme obecně známá jména, jako je Armáda spásy, Člověk v tísni, Greenpeace, Lékaři bez hranic nebo Charita České republiky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu