Olomoucké parky v létě ožijí filmem, hudbou i pikniky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zaparkuj.upol.cz

Olomoučané si užijí kulturně pestré léto. Iniciativa Zaparkuj Univerzity Palackého v Olomouci připravila na nadcházející letní měsíce desítky akcí v městských parcích. Návštěvníci si užijí filmové projekce, tančírny, sportovní odpoledne, hudební vystoupení i vědomostní soutěže pod širým nebem.

„Kromě zavedených formátů jsme připravili i několik novinek. Už dubnu jsme například inovovali a rozšířili nabídku naši Zaparkuj půjčovny piknikových košů a dek, kterou jsme loni spustili s kavárnou Coffee Library. Momentálně evidujeme kolem desíti výpůjček týdně,“ říká koordinátor Zaparkuj Ondřej Martínek. Na Zaparkuj akcích se objeví také populární slackline prvky, sedací vaky či ringo hřiště. Nově budou každých čtrnáct dní v parcích probíhat workshopy s Olomouckou dílnou.

Stěžejním bodem letního programu zůstane stejně jako loni „Zaparkuj Fest!“. Každou druhou středu počínaje 11. červencem nabídne tento minifestival sportovní odpoledne, aktivity pro děti a workshopy. Večer pak zakončí hudební vystoupení a filmová projekce. Akce se budou konat v Bezručových nebo Smetanových sadech, jednou i na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého.

Související články

Inspirace

Jihočeský kraj přispěje žákům na školní lyžařské kurzy

Inspirace

Projekt We love cycling chce v Česku rozšířit řady cyklistů

Společnost

Rakovinu tlustého střeva lékaři odhalí nově ze vzorku krve

Inspirace

Naděje umírá poslední. Zalesňování je šancí k záchraně klimatu

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura