Olomoucké parky v létě ožijí filmem, hudbou i pikniky

Zdroj fotografie: zaparkuj.upol.cz

Olomoučané si užijí kulturně pestré léto. Iniciativa Zaparkuj Univerzity Palackého v Olomouci připravila na nadcházející letní měsíce desítky akcí v městských parcích. Návštěvníci si užijí filmové projekce, tančírny, sportovní odpoledne, hudební vystoupení i vědomostní soutěže pod širým nebem.

„Kromě zavedených formátů jsme připravili i několik novinek. Už dubnu jsme například inovovali a rozšířili nabídku naši Zaparkuj půjčovny piknikových košů a dek, kterou jsme loni spustili s kavárnou Coffee Library. Momentálně evidujeme kolem desíti výpůjček týdně,“ říká koordinátor Zaparkuj Ondřej Martínek. Na Zaparkuj akcích se objeví také populární slackline prvky, sedací vaky či ringo hřiště. Nově budou každých čtrnáct dní v parcích probíhat workshopy s Olomouckou dílnou.

Stěžejním bodem letního programu zůstane stejně jako loni „Zaparkuj Fest!“. Každou druhou středu počínaje 11. červencem nabídne tento minifestival sportovní odpoledne, aktivity pro děti a workshopy. Večer pak zakončí hudební vystoupení a filmová projekce. Akce se budou konat v Bezručových nebo Smetanových sadech, jednou i na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého.

Autor článku

Zuzana Tomášková