Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olomoucká Noc vědců na téma ČAS nabízí páteční program pro celou rodinu nejen v centru města

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Oblíbená vědecká party se po roce vrací. Již tento pátek oživnou prostory Univerzity Palackého, Fakultní nemocnice Olomouc nebo Pevnosti poznání výstavami, přednáškami či soutěžemi. Premiérově se zapojí také Šternberk a zdejší Expozice času.

Návštěvníci se mohou těšit na pokusy, filmové projekce, prohlídky špičkových laboratoří nebo třeba ochutnávky jídla. Program je sestaven tak, aby zaujal děti i jejich prarodiče, kteří jistě ocení speciální autobusovou linku. Ta propojí s centrem města vzdálenější dějiště vědeckého festivalu.

Ukazuje se, že téma času je napříč vědními obory velmi atraktivní, což dokazuje jak zapojení všech osmi fakult univerzity a dalších univerzitních jednotek, tak rozmanitost programu. Mezi největší lákadla bude jistě patřit svítící pět a půl metru velký model Marsu před Pevností poznání,“ láká pro Žurnál Univerzity Palackého koordinátor programu Ondřej Martínek. Na své si přijdou i příznivci lékařství, kteří se mohou seznámit s vývojem v oblasti transplantací.

Zdroj: Žurnál UPOL

Související články

Zaručeně zlepší den

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Svatý Mikuláš se uměl teleportovat i rozčílit. Seznamte se s mýty ze starých rukopisů

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…