Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ochutnejte českou dobrotu, která získala mezinárodní ocenění. Navazuje na prvorepublikovou tradici

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Milujete čokoládu? Pak si rozhodně nenechejte ujít tu kutnohorskou. Tamní čokoláda Lidka je tak lahodná, že získala v mezinárodní soutěži International Chocolate Awards čtyři bronzové, tři stříbrné a jednu zlatou medaili, jak informovaly České noviny.

Soutěž je určena výrobcům čokolády a díky dosaženému úspěchu nyní Lidka postoupila do celosvětového kola nejlepších malovýrobců této pochoutky. Pro čokoládu z Kutné hory, jejíž novodobá historie se píše od roku 2018, to však nejsou první mezinárodní úspěchy. V soutěžích je matadorem. Po necelém roce výroby získala první bronzovou medaili za horkou čokoládu a o rok později dostala na evropské soutěži dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili. V celosvětovém kole soutěže posbírala v roce 2021 dvě stříbrné medaile a jednu speciální cenu poroty za mléčnou čokoládu a na Academy of Chocolate v Londýně obdržela devět bronzových a jednu stříbrnou medaili. 

Do desátého ročníku International Chocolate Awards se zapojily desetitisíce vzorků čokolád z Evropy, středního východu a Afriky. Mezi porotci byli profesionální someliéři, čokolatiéři, novináři věnující se gastronomii i další profesionálové čokoládového průmyslu z celého světa. Jedná se tak o velký úspěch. Obnovená tradiční česká značka však pouze navázala na prvorepublikové úspěchy, neboť v letech 1926 a 1927 Lidka získala nejvyšší ocenění v Paříži a ve Filadelfii.

Zdroj: České noviny, Lidka

Související články

Zaručeně zlepší den

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Zdravé stravování si pohlídají samy děti. Finský systém už testuje i jídelna v Česku

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…