Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ochutnejte českou dobrotu, která získala mezinárodní ocenění. Navazuje na prvorepublikovou tradici

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Milujete čokoládu? Pak si rozhodně nenechejte ujít tu kutnohorskou. Tamní čokoláda Lidka je tak lahodná, že získala v mezinárodní soutěži International Chocolate Awards čtyři bronzové, tři stříbrné a jednu zlatou medaili, jak informovaly České noviny.

Soutěž je určena výrobcům čokolády a díky dosaženému úspěchu nyní Lidka postoupila do celosvětového kola nejlepších malovýrobců této pochoutky. Pro čokoládu z Kutné hory, jejíž novodobá historie se píše od roku 2018, to však nejsou první mezinárodní úspěchy. V soutěžích je matadorem. Po necelém roce výroby získala první bronzovou medaili za horkou čokoládu a o rok později dostala na evropské soutěži dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili. V celosvětovém kole soutěže posbírala v roce 2021 dvě stříbrné medaile a jednu speciální cenu poroty za mléčnou čokoládu a na Academy of Chocolate v Londýně obdržela devět bronzových a jednu stříbrnou medaili. 

Do desátého ročníku International Chocolate Awards se zapojily desetitisíce vzorků čokolád z Evropy, středního východu a Afriky. Mezi porotci byli profesionální someliéři, čokolatiéři, novináři věnující se gastronomii i další profesionálové čokoládového průmyslu z celého světa. Jedná se tak o velký úspěch. Obnovená tradiční česká značka však pouze navázala na prvorepublikové úspěchy, neboť v letech 1926 a 1927 Lidka získala nejvyšší ocenění v Paříži a ve Filadelfii.

Zdroj: České noviny, Lidka

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…