Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ocenili jsme nejlepší sestry roku 2015

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nejlepší sestry roku 2015 převzaly v Praze za svou práci ocenění. Za celoživotní dílo v ošetřovatelství byla vyznamenána Františka Ertlová, metodička vzdělávání z brněnského Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických odborů. Sestrou roku v kategorii přímá ošetřovatelská péče je Kateřina Palinčáková, která také získala titul Sestra mého srdce. V kategorii management a vzdělávání zvítězila Renata Všetečková.

O titul se ve finále utkalo šest žen a jeden muž. Ocenění se rozdělovalo letos pošestnácté. Galavečer je tradičně poděkováním zhruba 100.000 sestrám pracujícím v českém zdravotnictví za jejich zodpovědnou práci, která by podle ministerstva zdravotnictví, odborů i zaměstnavatelů zasluhovala vyšší finanční ohodnocení. V návrhu je růst platů do tří let o 30 procent, což by mělo zvrátit trend odchodů. Nedostatek sester má řešit také navrhované zkrácení vzdělávání, aby se dřív dostaly do praxe.

 

Zdroj: ČTK

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …