Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Oblečte se do dobrých skutků. Nákupem těchto kousků podpoříte nemocné děti i seniory

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: Ponožky od babičky

Vánoce se blíží a je na čase pomalu přemýšlet, čím své blízké pod stromeček potěšit. Pokud jste fanoušky měkkých dárků, můžete nákupu oblečení dát letos trochu větší smysl. Je totiž celá řada možností, jak nakoupit stylové kousky a přispět na dobrou věc. Podpoříte lokální tvůrce i potřebné co víc si o adventu přát. Nákup všech dobročinných kousků navíc vyřídíte online z pohodlí domova.

Teplý kulich zahřeje i na srdci

Na zimu je potřeba se vybavit pořádně teplou čepicí. Přesně to si řekli zástupci Nadačního fondu Pink Bubble. Ve spolupráci s ambasadorkou Ivankou Chvátalovou a ostatními nadšenými pletařkami proto vytvořili speciální kolekci teplých zimních kulichů. Ty pořídíte ve dvou střizích a hned několika barvách. Celý výtěžek z prodeje kulichů pak poputuje na účet neziskové organizace. Ta se dlouhodobě snaží podporovat děti a mladé lidi, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění.

Kulichy pomohou dětem s rakovinou. Zdroj fotografie: Pinkbubble.cz

V pohodlí díky babičkám

V ničem není takové teplo, jako v pleteném oblečení od babičky. Stýská se vám po pruhovaných ponožkách? Díky iniciativě obecně prospěšné společnosti Elpida jimi můžete vybavit celou rodinu. Při pletení si zapojené babičky užijí legraci, potkají nové přátele a taky si trochu přilepší. Zbytek peněz pak Elpida využije pro aktivity vzdělávacího centra pro seniory.

Hbité prsty zkušených pletařek vám mohou vykouzlit také kvalitní svetr, který nikdo jiný nemá. Pod značkou Ouma najdete krásné vlněné svetry, čelenky i šály. Můžete si vybrat z katalogu zboží nebo poprosit některou z babiček o uštrikování kousku na míru. Také v tomto případě potěšíte nákupem nejen svou skříň nebo obdarovaného, ale i usměvavé seniorky.

Kulichy pro Pinkbubble. Zdroj fotografie: Pinkbubble.cz

Luxusní móda s přesahem

Nákupní maniaky, kteří si potrpí na kvalitní autorské kousky, jistě potěší nedávno otevřený Fashion Charity shop v Praze. Tam najdete oblečení z kolekcí oblíbených českých návrhářů i poklady z šatníků českých celebrit za výhodné ceny. Utržené peníze poslouží na podporu rodičů samoživitelů, kterou zajišťuje organizace Klub svobodných matek. Zboží si aktuálně sice nemůžete vyzkoušet osobně, šaty z červeného koberce nebo poslední autorské kolekce si ale lze prohlédnout i objednat na e-shopu neziskové organizace.

Související články

Zaručeně zlepší den

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Český trpasličí leknín je nejmenší na světě

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…