Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový pražský hotel získal prestižní ocenění

Na zdařilé rekonstrukci má podíl společnost UBM Development Czechia. Foto: Andaz Prague

V březnu otevřel své brány nově zrekonstruovaný prostor v Cukrovarnickém paláci vedle Jindřišské věže – po letech chátrání v něm vznikl unikátní hotel. Architekti se při rekonstrukci hotelu Andaz Prague inspirovali i českými bájemi, píše server CzechCrunch.

Zajímavé řešení historického prostoru neuniklo ani široké architektonické veřejnosti. Uznávaná soutěž SBID International Design Awards ho zvolila nejlepším interiérovým designem v kategorii Hotelové pokoje a apartmá.

Pětihvězdičkový hotel Andaz Prague dokonce nedávno získal i první místo v soutěži Estate Awards. V interiérech se architekti inspirovali českou historií, bájemi a pověstmi. Můžete tu tedy vidět výjevy z příběhů o Golemovi, o kněžně Libuši nebo Bruncvíkovi. Český státní symbol lva je tu k vidění často. Využití našel i můstek vedoucí do Jindřišské věže, kde je nově konferenční místnost.

Navštívit tento hotel je opravdovým zážitkem, za který si návštěvníci připlatí. Jedna noc v „obyčejném“ pokoji tu stojí kolem 15 000 Kč. Za vymazlené apartmány dáte značně více.

Zdroj: CzechCrunch

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Barvy, které ožívají: tajemství sublimačního tisku

Vydejte se na výlet. Nejhezčí německá turistická stezka je hned za českými hranicemi

Nová metoda dává přístrojům NASA šanci vystopovat život na Marsu

Radioaktivní rohy odrazují pytláky

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…