Vědci v oblasti Wyomingu našli nového dinosaura – Ahvaytum bahndooiveche, který tu žil již před 230 miliony let, píše server 100+1 zahraniční zajímavost.
Podle dřívějších nálezů se v této části Země dinosauři měli rozšířit až mnohem později, nový objev tak výrazně změnil pohled vědců. Pozůstatky nového druhu, který byl pojmenován v jazyce východních Šošonů, kteří tuto oblast dříve obývali, byly nalezeny již v roce 2013. Až začátkem tohoto roku o tom vyšla studie paleontologa Davida Lovelace z Geologického muzea Univerzity ve Wisconsinu v odborném časopise Zoological Journal of the Linnean Society.
Tento druh dinosaura byl zhruba velikosti slepice a měl dlouhý ocas, nedochovala se ovšem jeho lebka, takže vědci s jistotou nevědí, čím se živil, ale vypadá to na všežravce. Stal se tedy nejstarším dinosaurem Severní Ameriky a svým stářím vyrovnal i ty nejstarší druhy, které byly nalezeny na jiných místech Země. Z těchto malých tvorů se pak evolučně vyvinuli tunoví obři.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…