Sociální sítě nás obklopují ze všech stran. Když k nim proto nedávno přibyla další, mohlo se to zdát zbytečné. Původně privátní síť pro vlastníky iPhonů zvaná Clubhouse si ale pozornost zaslouží. Jak ji lze využít k seberozvoji a posouvání hranic? Přečtěte si naše tipy.
Sociální síť Clubhouse původně neměla být masovou záležitostí. I nyní si drží jistý punc exkluzivity. Pozvat vás do ní totiž může pouze registrovaný uživatel, který má navíc omezený počet pozvánek. Za krátký čas se ale stala síť velmi populární, a i když je zatím dostupná pouze pro operační systém iOS, vývojáři pracují také na její verzi pro Android.
Jak Clubhouse vlastně funguje? Představit si ji můžete jako velkou chodbu plnou přednáškových sálů s diskusemi na různá témata. Sami si můžete zvolit, jaké téma vás zajímá, do místnosti vstoupit a přednášky se zúčastnit pasivně, nebo se do ní aktivně zapojit. Obzvláště v době nouzového stavu tak může jít o příjemnou možnost interakce s novými lidmi nebo o sebevzdělávání.
Diskuse v místnostech je vždy vedená řečníkem nebo řečníky, kteří její téma vymysleli. Nutno říct, že na Clubhouse najdete celou řadu českých celebrit, uznávaných novinářů i podnikatelů. Ti díky uvolněné atmosféře sociální sítě často prozradí více, než byste čekali. Kromě poslouchání řečníků máte také možnost přihlásit se o slovo a přispět svým názorem nebo se na něco zeptat. Clubhouse tak z pohodlí domova nabízí luxusní přístup k celé řadě zajímavých lidí, na které byste v reálu jen těžko narazili.
Novou místnost může na Clubhouse založit každý uživatel. Je to tak jedinečná příležitost, jak si v poměrně bezpečném prostředí vyzkoušet mluvení před lidmi. Stačí zvolit téma a nabídnout zapojení vybraným hostům i náhodným uživatelům sítě. Pak už je na vás, jak debatu povedete, o čem budete mluvit a jak se vám podaří publikum zaujmout.
Záběr tematických skupin na Clubhouse je tak pestrý, jako jeho uživatelé. Můžete zde narazit na zajímavé marketingové nebo businessové přednášky, sdílení sportovních zkušeností, anglické skupiny, ale i pokec o večerním dílu Výměny manželek. Aplikace běží na pozadí, a podobně jako podcasty tak může sloužit i jako podkres k úklidu nebo práci. Na rozdíl od podcastu, kde většinou slyšíte názor jednoho zpovídaného, zde můžete čerpat z debaty směsice mnoha lidí z různých koutů republiky i světa.
Přesto, že Clubhouse je sociální síť a reálný život nenahradí, v něčem se mu přibližuje. Diskusní místnosti totiž fungují pouze v reálném čase. Vstoupit do ní můžete kdykoliv v průběhu konverzace, záznam toho, co bylo řečeno, ale nikde nenajdete. Podobně jako při cestě do divadla nebo na přednášku ve škole je proto správné načasování pro to, aby vám neuteklo nic důležitého, zásadní. Možnost si cokoliv, byť v online světě, naplánovat a těšit se na to, je podle nás v této době také pozitivní. Co myslíte?
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…