Noc vědců otevírá veřejnosti brány univerzit, vědeckých center a hvězdáren

Zdroj fotografií: UTB

Celorepubliková akce Noc vědců mapuje sto let české vědy. Zájemcům otvírá v pátek 5. října brány univerzit, vědeckých center, hvězdáren i knihoven. Na více než 30 místech České republiky tak lidé mohou nakouknout pod pokličku vědy. Akce se koná již po třinácté. Letos je pro účastníky přichystána přehledná mobilní aplikace s kompletním programem.

Mezi 17. a 22. hodinou v pátek 5. října mohou zájemci využít atraktivní program zdarma. Ten je dle koordinátorky Noci vědců Jitřenky Navrátilové neuvěřitelně pestrý. „Návštěvníkům dá nahlédnout nejen do historie české vědy, ale představí také nejmodernější vědecké trendy a ukáže, že čeští vědci právem patří mezi světovou špičku.“ Účastníky tak čekají komentované prohlídky, přednášky, workshopy, experimenty, hudební vystoupení, soutěže i další aktivity a zajímavosti.

Do projektu se zapojí v Praze například České vysoké učení technické či Přírodovědecká a filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Brňané zase mohou navštívit VIDA! Science centrum. V Českých Budějovicích je možné navštívit Biologické centrum Akademie věd ČR. Informace o místech a programu naleznete v přehledné aplikaci pro mobilní telefony. Ta umožní sestavit si vlastní program a pomocí mapky snadno nalézt místa konání.

Autor článku