Nemáte doma uklizeno a vyvolává to ve vás výčitky? Nemusí. Experti pomocí experimentu zjistili, že nepořádnost není vadou charakteru. Informoval o tom francouzský deník Le Figaro. Jak to tedy s takzvanými bordeláři ve skutečnosti je?
Nepořádek by měl podle řady vědců souviset s kreativitou. Už v roce 2013 provedla psycholožka Kathleen Vohsová z Minnesotské univerzity experiment, kdy dvě skupiny osob rozdělila tak, že jedna z nich byla umístěna v dokonale uklizené místnosti, druhá v místnosti s nepořádkem. Následné testy prokázaly, že ti, kteří trávili čas v neuklizené místnosti, vykazovali více kreativity.
Jako další omluva věčným bordelářům může sloužit argument, že nepořádní lidé jsou více pružní, pokud jde o nakládání s časem. Dotyční jsou schopni změnit své plány na poslední chvíli, aby využili nějaké příležitosti. Také se umění smát sami sobě a jsou hravější v každodenním životě. Útěchou může být mimo jiné také vědomí toho, že i některé významné osobnosti jako Steve Jobs, Thomas Edison či Albert Einstein byly známy sklonem k nepořádku.
Zdroj: Aktuálně.cz
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?
Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…