Nemáte doma uklizeno a vyvolává to ve vás výčitky? Nemusí. Experti pomocí experimentu zjistili, že nepořádnost není vadou charakteru. Informoval o tom francouzský deník Le Figaro. Jak to tedy s takzvanými bordeláři ve skutečnosti je?
Nepořádek by měl podle řady vědců souviset s kreativitou. Už v roce 2013 provedla psycholožka Kathleen Vohsová z Minnesotské univerzity experiment, kdy dvě skupiny osob rozdělila tak, že jedna z nich byla umístěna v dokonale uklizené místnosti, druhá v místnosti s nepořádkem. Následné testy prokázaly, že ti, kteří trávili čas v neuklizené místnosti, vykazovali více kreativity.
Jako další omluva věčným bordelářům může sloužit argument, že nepořádní lidé jsou více pružní, pokud jde o nakládání s časem. Dotyční jsou schopni změnit své plány na poslední chvíli, aby využili nějaké příležitosti. Také se umění smát sami sobě a jsou hravější v každodenním životě. Útěchou může být mimo jiné také vědomí toho, že i některé významné osobnosti jako Steve Jobs, Thomas Edison či Albert Einstein byly známy sklonem k nepořádku.
Zdroj: Aktuálně.cz
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše
I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…