Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Není to jen bolest hlavy. Nový web pomáhá lidem s migrénou

Zdroj fotografie: Freepik

„No tak tě trochu bolí hlava, pij víc vody.“ S bagatelizací příznaků migrény se lidé trpící touto nemocí setkávají často. Nový projekt migrenabrno.cz to však hodlá změnit. Odborníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity informují o projevech a příznacích migrény a nabízí i netradiční léčebné postupy.

Světloplachost, zvracení, únava i naprosté vyřazení z provozu na několik dní – záchvat migrény umí život velmi znepříjemnit. „Děti mi dávaly ke dveřím hořký čaj, suchý rohlík a pět piškotů. To byla moje obživa i na několik dní,“ popisuje na webu své zkušenosti s nemocí jedna z pacientek. Migréna podle odborníků trápí 12 procent populace. Až třikrát častěji přitom postihuje ženy.

Přesto, že záchvaty urputné bolesti hlavy mohou trvat i 72 hodin, nemoc je v očích veřejnosti velmi často zlehčována. Jednorázovou úlevu pak pacienti hledají v utlumujících lécích. Odborníci z Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy Fakultní nemocnice u sv. Anny ale nabízejí trvalejší řešení. Lidé, kteří dlouhodobě trpí migrénami nebo jinými bolestmi hlavy, zde mohou využít jednorázovou konzultaci nebo se lékařům svěřit do dlouhodobé péče. V centru využívají moderní léčebné postupy, a to včetně biologické léčby migrény.

Všechny potřebné informace, medailonky jednotlivých lékařů i kontakty pro objednání najdou zájemci na webu migrenabrno.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Naučte miminka plavat už od narození: zkuste vaničkování

Ve vraku lodi z 18. století byl nalezen poklad v hodnotě 17 miliard dolarů

Čeští archeologové v Egyptě dále bodují – nalezli velmi jedinečnou hrobku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…