Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Není to jen bolest hlavy. Nový web pomáhá lidem s migrénou

Zdroj fotografie: Freepik

„No tak tě trochu bolí hlava, pij víc vody.“ S bagatelizací příznaků migrény se lidé trpící touto nemocí setkávají často. Nový projekt migrenabrno.cz to však hodlá změnit. Odborníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity informují o projevech a příznacích migrény a nabízí i netradiční léčebné postupy.

Světloplachost, zvracení, únava i naprosté vyřazení z provozu na několik dní – záchvat migrény umí život velmi znepříjemnit. „Děti mi dávaly ke dveřím hořký čaj, suchý rohlík a pět piškotů. To byla moje obživa i na několik dní,“ popisuje na webu své zkušenosti s nemocí jedna z pacientek. Migréna podle odborníků trápí 12 procent populace. Až třikrát častěji přitom postihuje ženy.

Přesto, že záchvaty urputné bolesti hlavy mohou trvat i 72 hodin, nemoc je v očích veřejnosti velmi často zlehčována. Jednorázovou úlevu pak pacienti hledají v utlumujících lécích. Odborníci z Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy Fakultní nemocnice u sv. Anny ale nabízejí trvalejší řešení. Lidé, kteří dlouhodobě trpí migrénami nebo jinými bolestmi hlavy, zde mohou využít jednorázovou konzultaci nebo se lékařům svěřit do dlouhodobé péče. V centru využívají moderní léčebné postupy, a to včetně biologické léčby migrény.

Všechny potřebné informace, medailonky jednotlivých lékařů i kontakty pro objednání najdou zájemci na webu migrenabrno.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu