Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Němci se loučí s obezitou. Omezují reklamy na nezdravé jídlo

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Zdraví člověka ovlivňuje mnoho faktorů – kvalita spánku, psychická pohoda, pohyb a v neposlední řadě také strava. Němci proto plánují zakázat reklamu na sladkosti a nezdravé potraviny, uvedl server iRozhlas.

Německé ministerstvo zemědělství a výživy chce omezit reklamu na „nezdravé jídlo“ i na internetu, a to včetně sociálních médií a YouTube. Cílem je ochránit zdraví dětí. Spoty s nezdravým jídlem, tedy s něčím, co má příliš vysoký obsah cukru, tuku nebo soli, by tedy prý mohly běžet jen u pořadů, na které se obvykle dívá jen publikum starší 14 let. V případě televize by se taková reklama pouštěla pouze v čase od 23 do 6 hodin ráno. V blízkosti škol by se také nesměly vylepovat plakáty nebo billboardy propagující výrobce sladkostí nebo řetězce s rychlým občerstvením.

Ministr zemědělství Cen Özdemir připomněl, že potravinářské i reklamní koncerny už dávno slíbily, že podají pomocnou ruku a pokusí se samy zakročit proti obezitě. Návrh zákona by měl být hotový do několika týdnů. Pak jej budou připomínkovat odborníci a regiony. Následně musí návrh formálně schválit Evropská komise, protože může jít o zásah do svobody trhu. Hlavní slovo budou mít ale poslanci spolkového sněmu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…