Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Největší dopis Ježíškovi píší děti v Uherském Hradišti

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Od konce listopadu mohou děti ve Slovácké tržnici v Uherském Hradišti napsat svá přání na tabuli a doufat, že Ježíšek splní právě to jejich. Až do 22. prosince mohou vymýšlet přání, která se dle organizátorů nejčastěji týkají knih, stavebnic či elektronických hraček. Podle zástupkyně tržnice Magdy Pekařové bude mít celá akce šťastný konec – organizátoři několika dětem jejich přání splní.

Na ploše velké asi patnáct metrů již v současné době lze nalézt několik desítek vzkazů od dětí pro Ježíška. „Už teď vidíme, že plochy, které jsme pro děti a jejich vánoční přáníčka připravili, nebudou rozhodně stačit, takže jich budeme ještě postupem času přidávat, aby děti měly kam svá přání psát,“ uvedla pro ČTK Magda Pekařová. Ačkoliv zatím organizátoři nevědí, jak velká plocha nakonec bude, jistě se bude jednat o rekord.

Děti svá přání na tabuli píší fixami, které nejdou smazat, a jejich přání tak zůstane na bílé ploše napořád. Nejčastěji děti prý touží po různých postavičkách z filmů, hračkách či stavebnicích Lego. Uherské Hradiště nabízí na tržnici program i pro rodiče, pro které je připravena například ukázka řezbářských prací nebo si mohou vyrobit vlastní adventní věnec či různé vánoční dekorace.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.