Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší vánoční reklamy #4: Coca-Cola oslavuje sounáležitost, Sportisimo a Boots ukazují jak je důležité dělat radost druhým

3 minuty radosti
Foto: Coca-Cola

S časem Vánoc mají mnozí spojené kromě cukroví a dárků také pohádky a romantické komedie. Ke sledování televize však patří i vánoční reklamy, které každoročně přináší dojemné příběhy i vtipné scénky. Výběr těch nejlepších vám celý prosinec přinášíme v této sérii.

Ve Spojených státech nosí tradičně dárky Santa Claus, který je dětem posílá skrz komín. Co když ale někdo bydlí v bytě bez krbu a vlastní komínové roury? Právě o tom pojednává reklama americké firmy Coca-Cola. Malý chlapec se problém rozhodne řešit po svém a z kartonových krabic za pomoci ostatních nájemníků domu vybuduje dlouhý komín. Nakonec se všichni sejdou u společné večeře.

„Coca-Cola vždy věřila v kouzlo Vánoc. Tento rok naše kampaň oslavuje skutečné kouzlo mezilidských vztahů. S jednoduchým a povznášejícím poselstvím jednoty, sounáležitosti a pozitivity chce připomenout, že vše, co pro kouzelné Vánoce potřebujeme, jsou společné chvíle s těmi, které milujeme,“ uvedl marketingový ředitel firmy Manolo Arroyo.

Nejkrásnější dárek je radost druhých

Jak krásné je obdarovávat ostatní ukazuje britský obchodní řetězec Boots. Hlavní hrdinka ve spotu zjistí, že podobně jako Hermiona z Harryho Pottera i ona vlastní bezednou kabelku. Postupně tak navštíví všechny své blízké a každého obdaruje nějakou věcí.

Pod heslem „udělat radost druhým je to největší vítězství“ vyzdvihuje plnění přání blízkých také prodejce sportovních potřeb Sportisimo. Video ukazuje příběh malého chlapce a nadšeného hokejisty, kterému tatínek k Vánocům vybuduje ve stodole malé kluziště. „Každoročně se s vánoční kampaní snažíme říct, že Vánoce jsou o emocích, o společných zážitcích. A právě sportovní aktivity nebo společně strávený volný čas tohle nabízejí,“ uvedl marketingový ředitel Sportisima Zdeněk Morávek.

Zdroj: Boots, Sportisimo, Coca Cola

Související články

Zaručeně zlepší den

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Český trpasličí leknín je nejmenší na světě

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Novinařina mi občas chybí, ale jsem teď spokojen u piva, říká Tomáš Drahoňovský

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…