Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší vánoční reklamy #4: Coca-Cola oslavuje sounáležitost, Sportisimo a Boots ukazují jak je důležité dělat radost druhým

3 minuty radosti
Foto: Coca-Cola

S časem Vánoc mají mnozí spojené kromě cukroví a dárků také pohádky a romantické komedie. Ke sledování televize však patří i vánoční reklamy, které každoročně přináší dojemné příběhy i vtipné scénky. Výběr těch nejlepších vám celý prosinec přinášíme v této sérii.

Ve Spojených státech nosí tradičně dárky Santa Claus, který je dětem posílá skrz komín. Co když ale někdo bydlí v bytě bez krbu a vlastní komínové roury? Právě o tom pojednává reklama americké firmy Coca-Cola. Malý chlapec se problém rozhodne řešit po svém a z kartonových krabic za pomoci ostatních nájemníků domu vybuduje dlouhý komín. Nakonec se všichni sejdou u společné večeře.

„Coca-Cola vždy věřila v kouzlo Vánoc. Tento rok naše kampaň oslavuje skutečné kouzlo mezilidských vztahů. S jednoduchým a povznášejícím poselstvím jednoty, sounáležitosti a pozitivity chce připomenout, že vše, co pro kouzelné Vánoce potřebujeme, jsou společné chvíle s těmi, které milujeme,“ uvedl marketingový ředitel firmy Manolo Arroyo.

Nejkrásnější dárek je radost druhých

Jak krásné je obdarovávat ostatní ukazuje britský obchodní řetězec Boots. Hlavní hrdinka ve spotu zjistí, že podobně jako Hermiona z Harryho Pottera i ona vlastní bezednou kabelku. Postupně tak navštíví všechny své blízké a každého obdaruje nějakou věcí.

Pod heslem „udělat radost druhým je to největší vítězství“ vyzdvihuje plnění přání blízkých také prodejce sportovních potřeb Sportisimo. Video ukazuje příběh malého chlapce a nadšeného hokejisty, kterému tatínek k Vánocům vybuduje ve stodole malé kluziště. „Každoročně se s vánoční kampaní snažíme říct, že Vánoce jsou o emocích, o společných zážitcích. A právě sportovní aktivity nebo společně strávený volný čas tohle nabízejí,“ uvedl marketingový ředitel Sportisima Zdeněk Morávek.

Zdroj: Boots, Sportisimo, Coca Cola

Související články

Zaručeně zlepší den

Dyslexie nemusí být nevýhodou. Poskytuje lidem důležitý evoluční benefit

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Hledal zlato, ale našel jiný poklad – téměř dokonale mumifikované mládě mamuta staré přes 30 tisíc let

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…