Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší evropské město pro jídlo s sebou? Praha bere první příčku

Ilustrační foto: Depositphotos

Co bylo dříve výjimečné, je dnes naprosto běžné. Města křižují kurýři s boxy na zádech, aby k zákazníkům včas dovezli teplý pokrm z restaurace. Jídlo s sebou se stalo populární hlavně během pandemie, pohodlný oběd ve vlastním obýváku si však i nyní vychutnává nemalá část Čechů. A není divu, Praha se totiž podle nedávné ankety může chlubit titulem nejlepšího evropského města pro oběd s sebou.  

Nikde v Evropě nemají zákazníci tolik kvalitních možností, kde si objednat jídlo s sebou, jako v Praze. V žebříku platformy JustEat, která zkoumala, které místo je pro oběd s sebou nejvstřícnější, se naše hlavní město umístilo hned na první příčce v Evropě, předběhlo dokonce i vyhlášené gastronomické ráje, jako je Paříž nebo Řím. Po Praze v celkovém srovnání následuje Lisabon na druhém místě a Athény na třetím.

Praha si vedla výtečně i poté, co byla žebříčku zahrnuta města z celého světa. Ve kompletním žebříčku ji předběhla pouze vietnamská Hanoj a kambodžský Phnompenh. Může se tak radovat z celkového třetího místa.         

A jak se posuzovalo, které město je lepší než druhé? Do indexu JustEat byl zahrnut počet restaurací, které svým hostům nabízejí menu pro jídlo s sebou, a hodnocení kvality jídla a servisu od samotných zákazníků. Tímto způsobem se posoudily více než 4 miliony restaurací z celého světa.

Celková kvalita pokrmů dosahuje v českém hlavním městě téměř 4,5 z 5 a kvalita servisu 4,35 z 5. Strávníci mají navíc jistotu, že si pochutnají také na veganském či bezlepkovém menu. Proto až si v Praze příště objednáte něco dobrého, o kvalitu služeb se bát nemusíte – patří mezi nejlepší na světě.

Zdroj: expats.cz, justeat.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak efektivně utlumit chronickou bolest? Vědci vyvíjejí nové léky

Horská pevnost v Iráku skrývala 2 000 let staré město Natounia

Plesiosauři žili také ve sladké vodě, potvrzuje objev v marocké Sahaře

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …