Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší evropské město pro jídlo s sebou? Praha bere první příčku

Ilustrační foto: Depositphotos

Co bylo dříve výjimečné, je dnes naprosto běžné. Města křižují kurýři s boxy na zádech, aby k zákazníkům včas dovezli teplý pokrm z restaurace. Jídlo s sebou se stalo populární hlavně během pandemie, pohodlný oběd ve vlastním obýváku si však i nyní vychutnává nemalá část Čechů. A není divu, Praha se totiž podle nedávné ankety může chlubit titulem nejlepšího evropského města pro oběd s sebou.  

Nikde v Evropě nemají zákazníci tolik kvalitních možností, kde si objednat jídlo s sebou, jako v Praze. V žebříku platformy JustEat, která zkoumala, které místo je pro oběd s sebou nejvstřícnější, se naše hlavní město umístilo hned na první příčce v Evropě, předběhlo dokonce i vyhlášené gastronomické ráje, jako je Paříž nebo Řím. Po Praze v celkovém srovnání následuje Lisabon na druhém místě a Athény na třetím.

Praha si vedla výtečně i poté, co byla žebříčku zahrnuta města z celého světa. Ve kompletním žebříčku ji předběhla pouze vietnamská Hanoj a kambodžský Phnompenh. Může se tak radovat z celkového třetího místa.         

A jak se posuzovalo, které město je lepší než druhé? Do indexu JustEat byl zahrnut počet restaurací, které svým hostům nabízejí menu pro jídlo s sebou, a hodnocení kvality jídla a servisu od samotných zákazníků. Tímto způsobem se posoudily více než 4 miliony restaurací z celého světa.

Celková kvalita pokrmů dosahuje v českém hlavním městě téměř 4,5 z 5 a kvalita servisu 4,35 z 5. Strávníci mají navíc jistotu, že si pochutnají také na veganském či bezlepkovém menu. Proto až si v Praze příště objednáte něco dobrého, o kvalitu služeb se bát nemusíte – patří mezi nejlepší na světě.

Zdroj: expats.cz, justeat.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…