Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nechtěné vánoční dárky pomůžou v Budějovicích duševně nemocným

Zdroj fotografie: Unsplash

Nechtěný dárek asi někdy našel pod stromečkem každý z nás. V Českých Budějovicích ovšem přišli se skvělým nápadem, jak takové věci využít. S pomocí zdejší neziskové organizace je věnují lidem s duševním onemocněním.

„Pokud jste pod stromečkem našli dárek, který se vám nehodí, nelíbí se vám, a zároveň jej nechcete vyhodit, můžete jej darovat lidem se zdravotním znevýhodněním. Předáme jim jej. Sice už je po Vánocích, ale určitě udělají radost i nyní,“ vyzývá Tomáš Trajer, ředitel neziskové organizace FOKUS. Ta pomáhá lidem s vážným duševním onemocněním a právě těm věnuje i věci ze sbírky. Vhodné jsou například trvanlivé potraviny, nádobí, spodní prádlo, kosmetika nebo menší kuchyňské spotřebiče.

Z nechtěných dárků ale mohou zájemci vybrat věci i pro zaměstnance organizace. Těm by pomohly zlepšit podmínky na pracovišti například kancelářské potřeby, papíry do tiskárny i chytré telefony. Veškeré dary lze nosit do poboček neziskovky nebo kavárny Matice do 20. ledna.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…