Nechtěné vánoční dárky pomůžou v Budějovicích duševně nemocným

Zdroj fotografie: Unsplash

Nechtěný dárek asi někdy našel pod stromečkem každý z nás. V Českých Budějovicích ovšem přišli se skvělým nápadem, jak takové věci využít. S pomocí zdejší neziskové organizace je věnují lidem s duševním onemocněním.

„Pokud jste pod stromečkem našli dárek, který se vám nehodí, nelíbí se vám, a zároveň jej nechcete vyhodit, můžete jej darovat lidem se zdravotním znevýhodněním. Předáme jim jej. Sice už je po Vánocích, ale určitě udělají radost i nyní,“ vyzývá Tomáš Trajer, ředitel neziskové organizace FOKUS. Ta pomáhá lidem s vážným duševním onemocněním a právě těm věnuje i věci ze sbírky. Vhodné jsou například trvanlivé potraviny, nádobí, spodní prádlo, kosmetika nebo menší kuchyňské spotřebiče.

Z nechtěných dárků ale mohou zájemci vybrat věci i pro zaměstnance organizace. Těm by pomohly zlepšit podmínky na pracovišti například kancelářské potřeby, papíry do tiskárny i chytré telefony. Veškeré dary lze nosit do poboček neziskovky nebo kavárny Matice do 20. ledna.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.