Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nechtěné vánoční dárky pomůžou v Budějovicích duševně nemocným

Zdroj fotografie: Unsplash

Nechtěný dárek asi někdy našel pod stromečkem každý z nás. V Českých Budějovicích ovšem přišli se skvělým nápadem, jak takové věci využít. S pomocí zdejší neziskové organizace je věnují lidem s duševním onemocněním.

„Pokud jste pod stromečkem našli dárek, který se vám nehodí, nelíbí se vám, a zároveň jej nechcete vyhodit, můžete jej darovat lidem se zdravotním znevýhodněním. Předáme jim jej. Sice už je po Vánocích, ale určitě udělají radost i nyní,“ vyzývá Tomáš Trajer, ředitel neziskové organizace FOKUS. Ta pomáhá lidem s vážným duševním onemocněním a právě těm věnuje i věci ze sbírky. Vhodné jsou například trvanlivé potraviny, nádobí, spodní prádlo, kosmetika nebo menší kuchyňské spotřebiče.

Z nechtěných dárků ale mohou zájemci vybrat věci i pro zaměstnance organizace. Těm by pomohly zlepšit podmínky na pracovišti například kancelářské potřeby, papíry do tiskárny i chytré telefony. Veškeré dary lze nosit do poboček neziskovky nebo kavárny Matice do 20. ledna.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.