Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Národní park Šumava míří do škol. Nový projekt pomůže rozvoji environmentálního vzdělávání

Zdroj fotografií: NP Šumava

Správa Národního parku Šumava se opět zhostila náročného úkolu – podpořit zájem školáků o přírodu a předat jim základy environmentální výchovy. Díky dotacím přibyly didaktické pomůcky i programy přímo v terénu.

Nový projekt Národní park Šumava míří do škol navazuje na dlouholeté zkušenosti, které pracovníci Správy NP Šumava s environmentálním vzděláváním mají. Mateřským, základním, středním i vysokým školám jej poskytují již 26 let a každým rokem se učebních programů zúčastňuje více než 12 tisíc dětí. Nově však žákům partnerských škol a školek poskytnou také didaktické pomůcky v podobě speciálních sešitů. „Výjimečnost sešitů spočívá v tom, že se nejedná o běžnou školní pomůcku, ale desky sešitů pomocí ilustrací a fotografií představují faunu, flóru, biotopy Šumavy a také význam a jedinečnost tohoto chráněného území,“ doplnil lektor střediska environmentální výchovy Správy NP Šumava Stanislav Čtvrtník.

Aby si však děti mohly nabyté vědomosti ověřit také v praxi, pořádá Správa NP Šumava terénní programy za účelem zvýšení povědomí o příchodu vlka obecného do šumavské přírody. Projekt se může uskutečnit díky finanční podpoře Státního fondu životního prostředí. „Díky této finanční podpoře mohli vycestovat v roce 2019 všichni žáci partnerských škol do návštěvnického centra Srní, kde se zúčastnili přednášky, výukového programu, ale také komentované prohlídky do výběhu vlků,“ vysvětlila vedoucí informačních středisek a středisek environmentální výchovy Správy NP Šumava Martina Kučerová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zachraňte vaše srdce. Co pomáhá jeho regeneraci?

Chcete miminko? Místo, kde žijete, má vliv na schopnost otěhotnět

Česko je vlaková velmoc. Má nejhustší síť železnic v EU

Malý robot je na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici, aby ukázal, že je možné operovat ve vesmíru

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…