Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nápadem roku jsou chytré boty, které pomáhají lépe chodit i běhat

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: miomove.cz

Chytrá obuv + mobilní aplikace = zdravější pohyb a s ním i celé tělo. Právě takováto rovnice se skrývá za projektem nazvaným miomove, který se stal letošním Nápadem roku.

Bezmála třetina běžeckých úrazů je způsobena špatnou technikou. Ani s chůzí to není kdovíjak slavné – 58 procent lidí má vinou nesprávných pohybových návyků špatné držení těla, bolesti kloubů, páteře či hlavy. Pomoct s těmito obtížemi může speciální technologie miomove založená na chytré stélce, která dokáže analyzovat došlap lidského chodidla a uživatele skrze aplikaci okamžitě upozornit na jeho chyby v pohybu. Dokáže tak zlepšit techniku chůze i běhu a předcházet zmíněným problémům.

Soutěž Nápad roku ale ocenila i další projekty. Mezi ně se zařadila například mobilní aplikace Grason řešící problém s nedostatkem personálu v gastronomii nebo N-view mobile nabízející tvorbu virtuálních prohlídek nemovitostí s půdorysem. Nápad roku se v různých obměnách koná od roku 2008 a oceňuje zajímavé podnikatelské záměry.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.