Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Najděte společnou řeč s umělou inteligencí. Oblíbený kurz pro veřejnost se dočkal české verze

Ilustrační foto: Freepik

Celosvětově populární vzdělávací program o umělé inteligenci s názvem Elements of AI je nyní dostupný i v češtině. Zúčastnit se ho mohou všichni, kdo se o tuto problematiku zajímají. Vše probíhá on-line, zcela zdarma a bez nutnosti předchozí pokročilé znalosti matematiky či programování.

Kurz vznikl na jaře roku 2018 jako společný projekt Helsinské univerzity a finské společnosti Reaktor. Cílem bylo ukázat laické veřejnosti, že umělá inteligence není hrozbou, ale dobrým pomocníkem. Během předsednictví Evropské unie se Finové rozhodli kurz přeložit do všech jazyků členských zemí EU.

Na kurz se už zaregistrovalo 620 tisíc účastníků z více než 170 zemí světa. Na přípravě české verze projektu se podílela nezisková iniciativa prg.ai společně s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou Karlovou a Úřadem vlády České republiky. „Kurz kombinuje teorii s praktickými úkoly a je plně on-line, zdarma a každý ho může projít vlastním tempem. Úspěšní absolventi získají digitální certifikát,“ představila hlavní výhody iniciativy na svém webu Univerzita Karlova.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…