Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadšenec vydává lehkovážného průvodce pro motorkáře

Cestování bez plánu má svoje čaro, tvrdí motorkář. Zdroj fotek: Archiv Radka Fialy

Knižních průvodců na cesty existuje nespočet. Ale co těch pro motorkáře? A pro lehkovážné turisty? Oboje v sobě spojuje publikace, kterou napsal Radek Fiala – lehkovážný motorkář na cestách.

IMG_5555Průvodce je určen každému, kdo se chystá vyrazit za humna na své motorce a chce získat inspiraci nebo se pobavit. Autor v knize nesdílí tipy na místa, která navštívit, ale radí, jak si cestování co nejvíc užít a jak cestovat bez zbytečného plánování a starostí.

Dříve Fiala své cesty za hranice také důkladně promýšlel. Jenže plány nikdy nevyšly a věci se nevyvíjely podle představ. Proto cestovatel svůj původní koncept s precizním plánováním zavrhl a začal cestovat jinak.

S tím souvisí i hlavní poslání knihy – cestování má být o radosti z objevování, přiměřeném dobrodružství a duševním pohodlí. Většina starostí podle Fialy totiž mizí společně s důkladným plánem. I bez něj potkáte všechny důležité památky a navíc objevíte úplně nový způsob cestování plný překvapení a nečekaných zážitků. Motorkář přímo vyzývá: Zkuste jednou být také lehkovážnými cestovateli a poznáte, jak úžasně návykové to je.

_MG_0327Peníze na výrobu a distribuci knihy Motorkářův průvodce lehkovážným cestováním Evropou získal Radek Fiala díky crowdfundingové kampani. Přestože ještě neskončila, už se podařilo vybrat více než trojnásobek požadované částky.

Související články

V slideru

Vízum do Kanady možná nebude potřeba

Byznys

ČSA zavede nové letecké spojení, začínat ale nebude v Praze

Byznys

Dovolenou bez starostí vám zajistí hotel pro psy

Inspirace

Jsme více v kontaktu se světem, říká Markéta Ubíková z car-free rodiny

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.