Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadšenec vydává lehkovážného průvodce pro motorkáře

Cestování bez plánu má svoje čaro, tvrdí motorkář. Zdroj fotek: Archiv Radka Fialy

Knižních průvodců na cesty existuje nespočet. Ale co těch pro motorkáře? A pro lehkovážné turisty? Oboje v sobě spojuje publikace, kterou napsal Radek Fiala – lehkovážný motorkář na cestách.

IMG_5555Průvodce je určen každému, kdo se chystá vyrazit za humna na své motorce a chce získat inspiraci nebo se pobavit. Autor v knize nesdílí tipy na místa, která navštívit, ale radí, jak si cestování co nejvíc užít a jak cestovat bez zbytečného plánování a starostí.

Dříve Fiala své cesty za hranice také důkladně promýšlel. Jenže plány nikdy nevyšly a věci se nevyvíjely podle představ. Proto cestovatel svůj původní koncept s precizním plánováním zavrhl a začal cestovat jinak.

S tím souvisí i hlavní poslání knihy – cestování má být o radosti z objevování, přiměřeném dobrodružství a duševním pohodlí. Většina starostí podle Fialy totiž mizí společně s důkladným plánem. I bez něj potkáte všechny důležité památky a navíc objevíte úplně nový způsob cestování plný překvapení a nečekaných zážitků. Motorkář přímo vyzývá: Zkuste jednou být také lehkovážnými cestovateli a poznáte, jak úžasně návykové to je.

_MG_0327Peníze na výrobu a distribuci knihy Motorkářův průvodce lehkovážným cestováním Evropou získal Radek Fiala díky crowdfundingové kampani. Přestože ještě neskončila, už se podařilo vybrat více než trojnásobek požadované částky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…