Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadšenci na Prostějovsku zřídili samoobslužnou pivní budku

Zdroj fotografií: Tomáš Bábek, Canva

Hospody a pivnice jsou nyní nedostupné, není však třeba věšet hlavu. My Češi jsme hlavičky šikovné, a tak už vznikají nejrůznější nápady, jak si čekání na naše oblíbené podniky zpříjemnit. V obci Ptenský Dvorek na Prostějovsku nadšenci ve spolupráci s místním hospodským zřídili samoobslužnou pivní budku.

Unikátní dřevěnou budku tvoří výčepní zařízení, dávkovač plastových kelímků, dezinfekce i gumové rukavice. Na výběr je z čepovaného piva nebo limonády. Za nápoje lidé platí stanovenou částku do instalované kasičky. Občerstvit se k budce chodí tamní obyvatelé, výletníci i projíždějící cyklisté.

Myšlenku na prodej piva z okénka provozovatel ve Ptení, ke kterému Ptenský Dvorek patří, zavrhl. Namísto toho vymyslel originální řešení v podobě samoobslužné pivní budky. Unikátní zařízení slaví úspěch. Počtem prodaných nápojů se totiž vyrovná dni s lepší návštěvností v místní hospodě. Na místě jsou samozřejmě dodržována všechna preventivní opatření.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.