Děti vychovávané v náhradní péči neznají své biologické rodiče, čímž je jim znemožněn přístup k řadě informací týkajících se jejich narození a prvních dnů. Tyto vzpomínky ale mohou být důležité pro jejich identitu. Právě proto vznikl projekt Život v kufříku.
Pletené botičky, dudlík a hračka, ale také noviny ze dne narození a památníček s otisky novorozencových rukou a nohou. To jsou některé z předmětů, které může obsahovat kufřík dítěte směřujícího do náhradní péče. Jeho hodnota není jen symbolická, ale i psychologická – předměty mohou pomoct s objevováním osobní minulosti i budováním vlastní identity.
Projekt založila Michaela Chmelařová a realizuje ho ve spolupráci s nadačním fondem LA VIDA LOCA. Některé porodnice už se do projektu zapojily, cílem je rozšířit myšlenku do všech šedesáti, které se v Česku nacházejí.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví
Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…