Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na univerzitě ve Vancouveru půjčují studentům zdarma deštníky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Být v deštivém kanadském Vancouveru bez deštníku a zůstat celý den suchý je občas nemožné. Zároveň ale může být nošení deštníku všude s sebou poměrně otravné. Místní vysoká škola přišla s milým nápadem a studentům umožňuje si deštník půjčit.

Mít deštník, když ho potřebujete, a snadno se ho zbavit, když ne. Tak zní základní myšlenka vancouverského projektu UmbraCity. S nápadem přišla před dvěma lety skupina kamarádů, kteří se snažili vymyslet, jak zůstat v deštivém městě suchý za každých podmínek. Nyní projekt už pár měsíců funguje na půdě místní Univerzity Britské Kolumbie.

Nejdříve se studenti musí zaregistrovat do programu, za přihlášení nic neplatí. Posléze lze začít službu využívat. Vybrat si mohou z několika míst, kde je deštník k vyzvednutí. Poté už jen naskenují svou kartu a deštník si půjčí. Pokud ho vrátí do 48 hodin, je služba zdarma.

Autoři projektu se inspirovali nápady založenými na sdílení, jejichž obliba aktuálně roste – sdílejí se auta, kola i prostory. Dalším pozitivem UmbraCity je zacházení s rozbitými deštníky. Každý takový je totiž recyklován a student je navíc oproštěn od jakékoliv pokuty.

Související články

Zaručeně zlepší den

Světová zdravotnická organizace oficiálně ukončila koronavirový globální stav nouze

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…