Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na obrazovky se vrací UčíTelka. Nově pomůže dětem, rodičům i učitelům

Pořad UčíTelka vysílá Česká televize na programu ČT2. Zdroj fotografie: Facebook UčíTelka

Spolu s příchodem nového školního roku Česká televize od 1. září začala znovu vysílat pořad UčíTelka. K vidění bude na programu ČT2 každý všední den kromě pátku, vždy od jedné hodiny odpoledne. „Je to pro ty děti, které jsou doma a ráno si dělají třeba vlastní zadané úkoly. Odpoledne si pak s námi mohou opakovat,“ vysvětlila dramaturgyně pořadu Eva Kolovrátková pro web ČT24.

Pořad začala Česká televize vysílat v reakci na přerušení školní docházky letos v dubnu. Zdroj fotografie: Facebook UčíTelka

Zatímco na jaře nahrazoval program výuku přerušenou pandemií koronaviru, nyní už bude UčíTelka pro většinu dětí sloužit pouze jako doplňkový program ke školní docházce. Vysílání bude každý den zaměřené na jeden předmět a obsahově bude uzpůsobené jak pro děti z prvního, tak i ze druhého stupně základních škol. „Dívat se může kterékoli dítě, buď si bude chtít něco zopakovat, nebo se dozvědět něco zajímavého, možná si něco i procvičit,“ dodala metodická koordinátorka projektu Hana Havlínová.

Zatímco na jaře se pořad soustředil na distanční výuku, nyní pomůže dětem s návratem do škol. Zdroj fotografie: Facebook UčíTelka

Novinkou pak bude pořad UčíTelka – kabinet, který bude ČT2 vysílat každou neděli od devíti hodin ráno. Tvůrci v něm chtějí rodičům, učitelům či studentům přiblížit nejrůznější metody vzdělávání a práce s dětmi. „Myslím si, že lidi pochopí i to zázemí školství. Že to není jenom o tom ve sborovně vzít notes na známky a učebnici a jít do třídy. Ale že je za tím spousta práce, přemýšlení o tom, jak k dětem najít lépe cestu,“ uvedla moderátorka Kateřina Bílková.

Zdroj: ČT24

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Operace na špičkové úrovni. Klinika chirurgie páteře v pražském Motole získala prestižní akreditaci

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…