Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Broumovsku se třetí rok po sobě narodila vlčata

Zdroj fotografií: Pexels, selmy.cz

Třetí rok po sobě se smečce pohybující se na Broumovsku a ve východním Podkrkonoší narodila vlčata. Prokázaly to záběry z fotopastí Hnutí Duha, které zachytily zhruba dva měsíce stará mláďata i dospělé vlky. Na videozáběrech a snímcích jsou vidět minimálně čtyři přírůstky.

Foto z fotopasti.

Během zimy dobrovolníci a pracovníci Hnutí Duha v oblasti opakovaně stopovali pět vlků. Další dva vlci, kteří by mohli tvořit rodičovský pár, se pohybovali ve východní části chráněné krajinné oblasti. Zda jsou tito vlci příbuzní s jedinci z první vlčí smečky, by mohly ukázat výsledky genetických analýz ze vzorků trusu. Výsledky dosavadních výzkumů už například ukázaly, že broumovští vlci jsou blízce příbuzní se smečkami v Dolnoslezském lese v západním Polsku, odkud k nám přišli.

Důkazy o rozmnožování vlků v této části republiky jen potvrzují celoevropský trend jejich návratu do krajiny. Pomáhají v ní redukovat přemnožené jeleny, srnce, divoká prasata a dalších kopytníky, kteří každoročně v lesích a na polích způsobují mnohasetmilionové škody. Aktuálně se vlci vyskytují v širokém pohraničním pásmu od Šumavy přes Krušné a Lužické hory až po Broumovsko a v území kolem československých hranic.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…