Na brněnské Riviéře vznikne do dvou let mobilní kluziště i sportovně-relaxační centrum

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rivec.cz

Brněnské přírodní koupaliště Riviéra je pro Brňany i návštěvníky této moravské metropole vyhledáváním místě k relaxaci a odpočinku. V této době je ale možné některé jeho atrakce využívat pouze v létě, což by se mělo do dvou let změnit. Vedení města v areálu plánuje postavit sportovně-relaxační centru s celoročním provozem.

Zájemci o sportovní vyžití se tak mohou těšit na zřízení kluziště i kurty pro plážový volejbal se zastřešením. Ty jsou aktuálně k dispozici jen v létě. „Kdybychom je zastřešili, mohly by fungovat celoročně. V létě by se oddělaly boční stěny a zůstala by pouze střecha. V ostatních obdobích by bylo možné zde přitápět, aby se mohlo hrát celoročně,“ vysvětlil pro ČTK ředitel Starezu, firmy připravující projekt, Martin Mikš.

Stavba by měla být hotová přibližně za dva roky, přičemž už příští rok se chystá oprava betonových bazénů či výstavba tobogánu a dalších relaxačních prvků. „Příprava projektu se chýlí k závěru a na začátku roku bychom chtěli získat stavební povolení. Rekonstrukce by měla začít na podzim příštího roku a před letní sezonou 2018 by mělo být hotovo tak, aby se práce nedotkly letního provozu,“ doplnil Mikš.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura