Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladý doktor na svém Instagramu bojuje proti medicínským bludům

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Facebook Austin Chiang; Pixabay

Bojovat proti dezinformaci způsobem, který osloví spoustu zejména mladých lidí, se rozhodl mladý americký lékař Austin Chiang. Založil si edukativní účet na Instagramu a vyzývá své kolegy, aby se do boje s bludy pustili s ním. Na sociální síti už jej sleduje více než 20 tisíc lidí.

Několikrát týdně se Austin Chiang vyfotí při práci a k fotografii dodá několik lékařských informací – poznatky z konferencí, výsledky nových studií a podobně. Osobně také radí lidem, kteří mají dotaz, a snaží se vyvracet zažité nepravdy, kterým společnost stále věří. I když je lékař aktivní i na Twitteru, LinkedInu, Pinterestu a Facebooku, jeho instagramový účet GI Doctor si získal nejvíce příznivců.

Lékař ale nechce v osvětě pokračovat sám, vyzývá proto své kolegy, aby jej následovali. Tvrdí, že doktoři nemají k sociálním sítím důvěru a své poznatky publikují jen v odborných časopisech a médiích, se kterými se široká veřejnost běžně nesetkává. Chiang se tak snaží vytvořit jakousi armádu specialistů, chirurgů, psychiatrů nebo i zdravotních sestřiček, kteří se do projektu zapojí s ním.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.