Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Evropská unie nabízí mladým cestovatelům jízdenky na vlaky zdarma

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Evropská unie podporuje mladé cestovatele. Cestovat až 30 dnů zdarma po Evropě mohou lidé ve věku mezi osmnácti a dvaceti lety, kteří se přihlásí do soutěže vypsané Evropskou komisí. Výzva platí samozřejmě i pro Čechy.

V rámci projektu Discover EU rozdá Evropská unie šedesát tisíc vlakových jízdenek platných na území všech 27 členských států. Jednotlivé země dostanou pro své mladé obyvatele přidělen počet lístků v poměru k celkovému počtu obyvatel Unie. Ty budou přitom platit od března příštího roku až do února 2023. Je na každém z vlastníků jízdenek, kdy se je v rámci této lhůty rozhodne využít. Projekt zohledňuje i nestálost situace s ohledem na pandemii. Kvůli možným omezením proto budou jízdenky pružné a datum odjezdu půjde měnit až do dne odjezdu.

Zájemci o jízdenky se mohou registrovat do 26. října. Úspěšní žadatelé pak mohou cestovat samostatně nebo v maximálně pětičlenných skupinkách. Účastnit se mohou i lidé se zvláštními potřebami, kterým EU uhradí také náklady na doprovod či asistenčního psa. Lístky budou platit převážně na jízdu vlakem, ve výjimečných případech však podle komise bude možné využít autobusů, trajektů či letadel.

Zdroj: Evropská komise

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…