Mladí hrdinové. Skupina studentů zachránila muže s rozbitou lebkou

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: pexels / liberec.cz
InspiraceSpolečnostZ domova 2 minuty radosti

Velké lidské činy nenáleží pouze dospělým. Ukazují to i různá ocenění, která vybírají inspirativní příběhy, jejichž hlavními aktéry jsou děti nebo mládež. Stejně tak projekt Mladý hrdina, který nyní ocenil čtveřici spolužáků za pomoc muži v nouzi.

Kamarádi z Liberce Jakub, Šimon, Vendula a Jonáš se v říjnu loňského roku stali svědky situace, kdy kolemjdoucí muž spadl ze schodů, rozbil si hlavu a přestal dýchat. Zareagovali pohotově. Rychle vytočili záchrannou službu a podle jejích pokynů muži poskytli první pomoc, včetně resuscitace. Úsilí se vyplatilo, když zraněný opět začal dýchat. Poté si ho už do péče převzali záchranáři.

Je skvělé, když společnost umí poděkovat za nevšední odvahu, za neohroženost v pravé chvíli. Jistě to musel být náročný okamžik a zodpovědnost těchto mladých lidí znamenala záchranu lidského života,“ uvedl liberecký náměstek Jiří Šolc. Projekt Mladý hrdina vybírá od roku 2017 výjimečné příběhy školáků a studentů do 18 let, které jsou hodny následování – ať už je o jednorázovou pomoc, nebo dlouhodobější smysluplné aktivity. Oceněných je k dnešnímu dni jedenapadesát.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec